Osmaneli’de parasız ve yaşlılara “evlerde etiket hizmeti” bitmeme ediyor

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, çipli etiket alabilmek için insan müdürlüklerine gidemeyen marazlı, nemli ve engelliler üzere başlatılan “evlerde etiket hizmeti” sürüyor.

İçişleri Bakanlığınca başlatılan Türkiye Cumhuriyeti Tanıtma Kartı Projesi kapsamında parasız, yaşlı ve engellileri ülfet fail şahsiyet memurları, parmak izinden ışık çekimine ve evraklara kadar birlik işlemleri evlerde tamamlıyor. Başvurusu alınan bakir etiket kartları, basımın peşi sıra vatandaşların evlerine gönderiliyor.

Osmaneli Nefer Müdürlüğü personeli, İnönü Mahallesi’nde durma fail 75 gözyaşı üstü Mehmet ve Havva Sav çiftinin evine giderek işlemlerini yaptı.

Çalışmaları izleme ederek bilgi alan Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, yaptığı açıklamada, ilçede bu hizmete gezici araç terminali ile devam ettiklerini bildirdi.

Görevlilerin, ilkin 75 yaş üstü yaşlılar oluşmak için evlerinden çıkamayan parasız ve engellilere nazik emeksiz sağladığını nâkil Ünal, şu ifadeleri kullandı:

“Hizmetten faydalanmak talip vatandaşların, lüzumlu kendilerinin gerekse tıpkısı yakınları aracılığı ile kaza Şahsiyet Müdürlüğümüze arzuhâl ile randevu talebinde bulunması yeterli oluyor. İlçemizde bugüne büyüklüğünde çipli kimlik belgesi alabilmek üzere Can Müdürlüğüne gelemeyen 75 gözyaşı üstü hasta, nemli ve özürlü 114 vatandaşımız müracaat etmiş, bu vatandaşlarımızın evlerine gidilerek işlemleri yapılmış, çipli etiket kartları konfirmasyon edilmiştir. Müracaatların devam etmesi yerinde Özlük Müdürlüğümüz personeli adreste isim hizmetlerine devam edeceklerdir. İlçe Insan Müdürlüğümüzün personeline teşekkürname ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

Evinde kimlik başvurusu işleyen Mehmet Ülkü ise hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rahatsızlığından yağlık Koca Müdürlüğüne gitmesinin imkansız olduğunu tamlayan Dava, “Uzun zamandır dizlerimdeki rahatsızlığımdan yağlık yürümekte meşakkat çekiyorum. Bu hizmet bizim için şişman aynı iyilik. Kaymakamımız birlikte bizleri ziyaret etti. Bu ziyaretlerinden kıran başta Kaymakamımıza ve İlçe Nefer Müdürümüze ve personeline haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Allah devletimizden razı olsun.” dedi.

Share: