Nevşehir’in caddelerinde asfalt serimi başlayacak

Nevşehir Belediyesi altyapı restorasyon çalışmalarını şehrin bir nice noktasında yekpare hızıyla sürdürüyor. Belediye ekipleri sonuç yerine Borsa Kavşağı’ndan Merbut Ahzüita Yeri arkasını izlem ederek Dr. Merbut Ahmet Caddesi’ne uzanan yolda başladığı çalışmalarını güç benzeri şekilde sürdürüyor.

Nevşehir Belediyesi marifetiyle tıpkısı müddet önce Alacaşar Yolu adına aşina Dr.Merbut Ahmet Caddesi’nde başladıkları altyapı yenileme ve sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Bu yolun trafiğe açılması ile alay malay uray ekipleri Borsa Kavşağı’ndan Ilişkin Pazar Yeri arkasını takip ederek Dr. Sınırlanmış Ahmet Caddesi’ne uzanan yolda enfrastrüktür yenilenmesi üzere çalışmalarına başladı.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen icraat ile gelişigüzel burada mevcut ve sıkça su kesintilerine sebep olan sakat asbestli içmece suyu boruları kullanılmamış evlat polietilen borular ile değiştirilecek. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda özellikle sağanak yağışlarda bu bölgede yaşanan taşkın riskini ortadan çekmek üzere bile yağmur suyu hatları yapılacak.

Altyapı yenileme çalışmalarının peşi sıra ise Marifet İşleri Müdürlüğü ekiplerince ısıdam asfalt serimi gerçekleştirilecek. Bölgede gerçekleştirilen çalışmaları beraberinde başbuğ yardımcısı Ersin Erol ile gelişigüzel inceleyen Belediye Reisi Dr. Mehmet Sarban, 29 Ağustos pazartesi gecesi başlayan çalışmaların 4 Eylül Ilişki haset şeb saatlerine kadar tamamlanacağını ve yolun baştan trafiğe açılacağını açıkladı.

Bu bölgede hele sağanak yağışlarda esnafların ağırbaşlılık çektiğini ve bunu önlemek üzere burada yağmur suyu tefcir hatları oluşturacaklarını belirten Sarban, içme suyu hatlarının da yenilenerek buranın akva bir altyapıya kavuşturulacağını söyledi.

Deveci elan sonra çalışmaların olduğu bölgedeki işyerlerini musahabe ederek esnaflarla kardeş kardeş etti. – NEVŞEHİR

Share: