Nazır Karaismailoğlu, Bandırma Farklı Düzeyli Kavşağı Küşat Töreni’nde konuştu Açıklaması

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Inhina otomobilinden devrin otomobiline ülkemizin 60 yıllık hayali olan, değme zaman engellenmeye çalışılan evcil aracımızın dizi üretimine başladık. İşte ‘Türkiye’nin Yüzyılı’nı üretimin, verimliliğin, başarının, gücün yüzyılı kılacak adımlarımızdan biri bile Togg olmuştur.” dedi.

Karaismailoğlu, Bandırma ilçesinde Değişik Düzeyli Kavşağı Küşat Töreni’nde yaptığı konuşmada, ulaştırma ve enfrastrüktür yaptırımlarına dur durak bilmeden bitmeme ettiklerini söyledi.

Gerçekleştirdikleri yatırımlarla Türkiye’yi dünya ticaret yollarının hakimi konumuna yükselttiklerine bel fail Karaismailoğlu, “Söz Konusu çalışmalarımız, ‘Türkiye Yüzyılı’nın birlikte sunu mefret kilometre taşlarından olacak. Ülkemizin doğusu-batısı demeden, köyü-kasabası, büyükşehri fark etmeden yaptıklarımızla yetinmiyoruz, yeni yatırımlarımızı bile tıpkı an önce milletimize sunmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz.” diye konuştu.

Adil Karaismailoğlu, 11 Ekim’üstelik Ayvacık- Küçükkuyu Yolu ve Troya-Assos tünellerini hizmete açtıklarını hatırlatarak, şöyle bitmeme etti:

“Tünellerimizle Çanakkale-Balıkesir- İzmir Yolu’nda bölünmüş kere bütünlüğü sağlandı. Yıldız Marmara ile Güney Marmara ve Veli Bölgesi arasındaki erişim kolaylaştı. Güzeşte hafta 104,3 kilometre uzunluğunda, zarfında 14 güreşçi köprüsü ve 8 tünel bulunan, Malatya’yı Sivas’a bağlayan, seyahat süresini 35 dakika kısaltan Hekimhan Yolu’nu açtık. Peşi Sıra Diyarbakır’ı bölgenin genişlik kocaman ulaşım akslarına bağlayan, seyahat süresini 40 dakikadan 15 dakikaya indiren Diyarbakır Güneybatı Belde Yolu’nu milletimizin hizmetine sunduk. Yüzdelik 100 yerel ve milli, özlük sınıfında dünyada önceki, ayrımsız mühendislik harikası Bitlis Çayı Viyadüğü’nün akıbet kaynağını yaptık. Takiben de 9 kilometrelik Bitlis Yer yolunu hizmete açtık. Demincek birlikte Bandırma ve Balıkesir’üstelik yatırımlarımız üzere bir aradayız.”

“Devrim, zaman Togg ile gerçekleşti”

Türkiye’üstelik çok manidar ve muhteşem adımların atıldığı, tarihe tanıklık edilen günlerin yaşandığını vurgulayan Karaismailoğlu, “Ilk Sayın Cumhurbaşkanımız, ülkemizin 100 almanak hedeflerini meni eden ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunu car etti. Izzet aklıyla planlayarak ve hayata geçirdiğimiz dev eserler, ‘Türkiye Yüzyılı’nın altyapısıdır. artık da çalışmalarımızla gücümüze tehlikeli katacak. Kalkınmanın, iletişimin, dijitalin, sürdürülebilirliğin yüzyılını, Türkiye yüzyılını gençlerimize bağış edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Nazır Karaismailoğlu, 29 Ekim’dahi Cumhuriyet’in 99’uncu yıl dönümü coşkusuna evcil ve milli elektrikli şalter Togg’un üstelik katıldığını aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“TCDD’nin değerli mühendislerinin emeğiyle 60 yıl evvel başlayan ve takanak oyunlarıyla rafa kaldırılan Devrim, zaman Togg ile gerçekleşti. Devrim otomobilinden devrin otomobiline ülkemizin 60 yıllık hayali olan, gelişigüzel ahit engellenmeye çalışılan evcil aracımızın seri üretimine başladık. İşte ‘Türkiye’nin Yüzyılı’nı üretimin, verimliliğin, başarının, güçlükle yüzyılı kılacak adımlarımızdan biri de Togg olmuştur. Vatanımıza, milletimize yalabık ve güzel olsun.”

Türkiye’nin imarı ve kalkınması amacıyla 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdıklarını tamlayan Karaismailoğlu, “DOĞRU Fırka öncesi iktidarların döneminde ihmal edilen, sakat bırakılan, yapılmayan ne varsa, yemeden içmeden iblağ ve danışma alanında değil, adaletten sağlığa, ekonomiye, seçme cins ihtiyacı karşıladık, eksiklerimizi giderdik.” dedi.

“Balıkesir’in mukassem defa uzunluğunu 690 kilometreye ulaştırdık”

Karaismailoğlu, talih genelindeki altyapı ve ümran yatırımlarından Balıkesir’in da hak ettiği payı aldığını dile getirdi.

Balıkesir’in muvasala ve bildirişim yatırımları üzere 24 bilyon 190 milyon liranın üstünde envestisman yaptıklarına dikkati calip Karaismailoğlu, “Hükümetlerimiz döneminde, Balıkesir’in bölünmüş yol uzunluğunu 70 kilometreden alıp yaklaşık 10 hatim artırdık, 690 kilometreye ulaştırdık. Balıkesir’i bölünmüş yollarla, Bursa, İzmir ve Manisa’ya bağladık. İl genelindeki yağız yollarımızın yüzdelik 52’si mukassem kat kalitesinde. Bu fehamet Türkiye ortalamasının üzerindedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yer büyük projelerinden birisinin ülkenin çıpa ağlarla örülmesi misyonu olduğunu hatırlatan Karaismailoğlu, “Ne yazık kim yarıda noksan. Tafsilatlı yıllar taş konusunda taş konmamıştı. Bu misyona, bu vizyona ehil çıkan SELIM Fırka hükümetleri olmuştur.” sözlerini gider etti.

Balıkesir-Bursa-Yenişehir- Osmaneli Aceleci Katar Hattı’ndaki çalışmaların sürdüğünü anlatan Karaismailoğlu, şu bilgileri paylaştı:

“22 Kasım 2021’birlikte akıbet ihalemizin düzlük teslimini yaptık. Bursa-Yenişehir arası 56 kilometre demir hat üstyapısıyla Yenişehir-Osmaneli arası 50 kilometre hem altyapı hem üstyapısını içeren projemizin kapsamını genişlettik. 2020 yılındaki ikinci ihaleyle 95 kilometre uzunluğundaki Bandırma-Bursa arasındaki altyapı ve üstyapısı inşasını ve 7 YHT Garı’nın yapımını üstelik dahil ettik. Böylece ilkin 106 kilometre olan proje uzunluğu 201 kilometreye imdi. 201 kilometre uzunluğunda olan hattın, Ankara- İstanbul acul şimendifer hattının Bilecik-Osmaneli kısmından güneybatı yönünde ayrılarak Yenişehir (Bursa) üzerinden Bandırma (Balıkesir) istikametine, Karacabey’den (Bursa) cenup yönüne ayrıldıktan sonradan kısaca 87 kilometre kez ikmal ederek 288 kilometre uzunluğa ulaşmasını planlıyoruz. Projemiz bittiğinde yılda kısaca 30 milyon vatandaşımız ve 60 milyon ton üstelik yük taşınacak.”

Açılışı yapılan köprülü kavşakla yılda 150 milyon liralık tasarruf sağlanacak

Karaismailoğlu, Bandırma’nın yoğunluğunun ve öneminin arttığına bel ederek, şunları kaydetti:

“Şehrimize uygun Bandırma girişi köprülü kavşağı ve bağlantı yollarını zaman hizmete açmanın mutluluğunu bilcümle alay malay yaşıyoruz. Farklı düzeyli kavşak ve bağlantı yollarımızla, hemzemin kavşaktaki trafik yoğunluğu büyük oranda rahatladı. Muvasala güvenliği, kaymakamlık riski azaldı. Böylecene Bandırma’nın transit ve şehir içi dil trafik konforunu sağlıyoruz. Ulaşım süresi 10 dakikadan 2 dakikanın altına inecektir. Projemizin hayata geçmesiyle aynı yılda, zamandan 137 milyon teklik, akaryakıttan 13 milyon liralık oluşmak amacıyla toplanmış 150 milyon liralık artırım sağlayacağız. Antrparantez 2 bin 550 titrem karbon salınımı azalacak, çevremizi korumaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların peşi sıra Vekil Karaismailoğlu ve beraberindekiler, köprülü kavşağın açım kurdelesini kesti. Arkası Sıra Karaismailoğlu, köprülü dudak peyzaj alanına dikilen zeytin fidanlarını suladı.

Açım törenine, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmaz, DÜRÜST Parti Balıkesir milletvekilleri Çetin Subaşı, Adil Polat, Mustafa Canbey, DOĞRU Fırka İl Başkanı Ekrem Başaran, ilgili gelgel müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: