Mualla Mahirane Başarır, Mehmet Umum ve Murat Akbaş Için Doğrudan Doğruya Anket Açıldı

Balıkesir Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; CHP Mersin Saylav Yüce Ateş Parçası Başarır, sakat CHP Balıkesir Saylav Mehmet Tam ve çarkıt CHP İstanbul İl Komutan Yardımcısı Amaç Akbaş hakkında, 5. Edremit Kitap Fuarı’na kapsamında katıldıkları söyleşilerde yaptıkları izahat gerekçe gösterilerek resen sormaca başlattığı öğrenildi. Başarır, Cemi ve Akbaş’a; “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Halkı amaç ve düşmanlığa teşvik ve istihkar” suçlamalarının yöneltildiği belirtildi.

CHP Sazak Milletvekili Mualla Yırtıkça Başarır, Edremit Belediyesi vasıtasıyla planlı 5. Edremit Mektup Fuarı’nda, 20 Ağustos’ta “Beşli Çete Kimlerden Oluşuyor” antetli söyleşide konuşmuştu. Sakat CHP Balıkesir Mebus Mehmet Kamu ve bozuk CHP İstanbul İl Başbuğ Yardımcısı Kasıt Akbaş ise 16 Ağustos’ta aynı kitap fuarında “Demokrasi amacıyla Bağlanak Cins mü?” antetli panele konuşmacı kendisine katılmıştı.

Edremit Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın siyasal ve söyleşilerdeki sözlerini esbabımucibe göstererek; Başarır, Mecmu ve Deniz Kazı karşı “Cumhurbaşkanına taşlama”, “Halkı garaz ve düşmanlığa isteklendirme ve istihkar” iddialarıyla araçsız anket açtığı öğrenildi.

Share: