ERDEK LİMANI’NDA DENİZALTI DİP TEMİZLİĞİ; DENİZDEN PLASTİK ISKEMLE İLE YANGIN TÜPÜ ÇIKTI

BALIKESİR’in Erdek limanında 10 balık adam tıpkı saat süresince bahir altı katışıksızlık çalışması gerçekleştirdi. Dalgıçlar akarsu altından çok sayıda atığın yanı sıra cuşuhuruş tüpü ve plastik iskemle çıkardı.

Erdek Belediyesi, Bandırma Rotary Kulübü ve Erdek Plonjon Kulübü işbirliğiyle yapılan etkinlikte, Erdek limanında deniz şeş temizliği gerçekleştirildi. Yaklaşık 1 saat boyunca suyun altında günahsızlık fail dalgıçlar, açkı lastiği, cam şişeler, sandalye, yangın tüpü, sepici, bıçak kadar atıkları karaya çıkardı.

Bandırma Rotary Kulübü Başkanı Burak Misyon, bu çalışmanın şanlı bir hizmet olduğuna değinerek, Bu sene 5’incisi yapılan Erdek Liman Temizliği etkinliğinde buluştuk. Rotary’nin öncelikli alanlarından biri olan yer ve natür konusu bizim üzere sonuç adım şanlı. Zaman burada hem üyelerimiz ile birlikte hem yer gönülleriyle gelişigüzel kısaca 10 dalgıcımız limana dalarak eğin temizliğinde bulundu. Mehabetli olan seçkin vatandaşımızda denizleri, doğayı, çevreyi bozulmamış sübvansiyon ve siper sorumluluğunun bulunmasıdır. Denizlerimiz, ülkemizin en zer varlıkları arasındadır. Umarım denizlerimiz bugünden haddinden fazla henüz temiz ayla dirimlik? dedi.

Erdek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdür Vekili Kamil Çağlar ise yaptığı açıklamada, Erdek Belediyesi adına bu şekil toplumsal etkinliklere her zaman bindi verdiklerinin altını çizerek, Tıpkı zamanda Erdek Belediyesi’ne sınırlı kâin Plonjon Kulübü adına de denizimize eş çıkmaya çalışıyoruz. Denizlerimiz bizlere çok şişman sinyaller verdi. Geçtiğimiz yıl yaşanan müsilaj ile beni daha aşkın kirletirseniz durumun nerelere geleceğini gösterdi. Amma vatandaşlarımız hep çöplerini tek çekinmeden denize atıyorlar. Bizim yaptığımız emek milyarda ayrımsız. Biz farkındalık inşa etmek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdik diye konuştu.

Etkinliğe Erdek Belediye Başkanı Senet Anlaşılmaz, İYİ Parti Erdek İlçe Başkanı Arif Çıpa, Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, Bandırma Rotary Kulübü Başkanı Burak Murat ve pakt üyeleri ile fahri vatandaşlar katılırkeni, 1 saat süren tahtelbahir kayırıcı temizliğinde sudan pencere şişeler, plastik iskemle, coşkunluk tüpü, vesile lastiği, bıçak, pense, apışlık kabilinden malzemeler çıkarıldı.Share: