Manisa haberi… Kula’nın içmece suyu sorununu çözecek proje başlıyor

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Boğa’u konuşma etti. Ziyarette, ilçenin içme suyu ihtiyacına bodur sürede hal getirebilmek hesabına 1 Eylül’üstelik ihalesine çıkılacak olan 18 kilometrelik içme suyu hattı projesi ile ilişik istişarede bulunularak sahada inceleme gerçekleştirildi.

Kula ilçesinin jeolojik ve volkanik yapısı dolayısıyla akarsu kaynaklarının mübarek olmayışı ve açılan sondajlarda suya ulaşılamaması sorununa cezrî çözüm getirebilmek yerine Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Umumi Müdürlüğü, 18 kilometrelik polat borularla içme suyu hattı çalışması gerçekleştirecek. 1 Eylül’bile ihalesine çıkılacak olan proje için Genel Müdür Burak Aslay, Kula’ya ayrımsız ziyaret gerçekleştirdi. İlk yerine Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a makamında ziyaret gerçekleştiren Umum Müdür Burak Aslay, arkası sıra envestisman sahasında saha alacak olan kuyularda inceleme gerçekleştirdi. Mülakat ve incelemelere Kula Belediye Reisi Hüseyin Boğa birlikte eşlik ederken, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Büyükşehir Belediyesi Kula Muhtarlık İşleri Yazıhane Müdürü Okumuş Topdemir ve MASKİ İlçe Şefi Tuğba Ural Kula Belediyesi Sedir üyesi Mustafa Sümen ve Denizli Çivril ilçesi eski SELIM Fırka kaza başkanı Mehmet Celep dahi yer aldı.

İnceleme sahasında açıklamalarda bulunan MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Manisa’mızın seçkin ilçelerinden biri olan Kula ilçemizde, şehremini Sayın Hüseyin Kele ile gelişigüzel Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün meclis toplantısında müjdesini verdiği ve ilçenin 50 yıllık akarsu sorununu çözecek yatırım ile ilgili Sarnıç mahallesindeki sondajlarda incelemelerde bulunduk. Kula ilçemizin içmece suyu ihtiyacını bastırmak amacıyla Büyükşehir Uray Başkanımız Cengiz Ergün’ün Ankara’birlikte yaptığı görüşmeler sonrasında atiklik kazanan projemiz çerçevesinde 18 kilometre içmece suyu hattı döşeyerek hanelere ulaşan suyun verimini artıracağız. Milletvekillerimizin, bakanlarımızın, belediye başkanlarımızın üstelik destekleriyle İller Bankası’ndan kredinin temini yapıldı. Yapacağımız imalatlar yardımıyla önümüzdeki yaza girmeden Kula ilçemizin su sorununu kökten çözmeyi hedefliyoruz. İlçemiz üzere şimdiden şiddetli olsun” ifadelerini kullandı. – MANİSA

Share: