Kış kendini gösterecek! Hava Bilgisi dört kentimiz üzere kar uyarısı yaptı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre; yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde yer vadi kuvvetli almak için genellikle baran ve sağanak, Rize, Artvin, Van ve Hakkari’nin erdemli kesimlerinde karla elinin körü yağmur ve meydan kayran kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve şeb saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Gün Batısı Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde kayran vadi pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

2 KENT İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji, Artvin ve Rize amacıyla sarı kodlu uyarıda bulunurken bugün ve erte üzere karla tuhaf yağmur ve düzlük vadi kar yağışı bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Bunun haricinde gayrı bölgelerimizde çekicilik sıcaklığı sezon normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum kuzey yönlerden belli belirsiz, ara sıra mutedil kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Şimal Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu yönlerden akva (40-60 km/sa) namına esecek.

Bazı illerde beklenen gelgel durumuyla günün sunma erdemli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve bir iki bulutlanmış 19 İstanbul: Modüler ve birkaç bulutlu 21 İzmir: Az bulutlu ve çıplak 26 Adana: Parçalı, kayran saha haddinden fazla bulutlu 28 Antalya: Bir Iki bulutlanmış ve celi 28 Samsun: Parçalı ve çokça bulutlu, espaslı baran ve bora yağışlı 20 Trabzon: Modüler ve çokça bulutlanmış, aralıklı baran ve sağanak yağışlı 20 Erzurum: Modüler bulutlanmış 15 Diyarbakır: Parçalı bulutlu 22

Share: