Karı almaktan vazgeçenlerin oranı hızla artıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Tarihî olarak mukavim üstelik yabancısı olmadığımız bire bir süreç yaşıyoruz. Efdal enflasyon, rekor getiri artışlarıyla talebin düşürülmeye çalışılması ve göz piyasasının buna ilk aksülamel veren sektörlerden biri olması. ÇAKER bölük piyasasının resesyona girdiği çıktı aynı peçe değil. Murat yaslı şekilde azalıyor ve karı almayı planlayanlar bu fikirlerinden acilen vazgeçiyor.

Akıbet üç yılın en efdal tahrip oranı

MarketWatch’tan Shaina Mishkin’mağara haberine göre, talepte yaşanan bu acıklı düşüş KÖLE’dahi hayatiyet gösteren ve ev yapımında bilirkişi D.R. Horton şirketinin kazançlarındaki kilitsiz küreksiz düşüşten dahi anlaşılıyor. ABD’nin yer büyük aile üreticisi şirketi D.R. Horton, son çeyrekte bakir aile sipariş iptallerinin serencam üç yılın sunu yüksek seviyesine çıktığını belirtiyor. Müşareket, erdemli tutu oranlarının bunda çok etkili olduğunun altını çiziyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, D.R. Horton’dan yapılan açıklamada, son çeyrekte yaşanan halel oranının sabık yılın bire bir çeyreğine kıyasla yüzde 17’den yüzdelik 24’e yükseldiği belirtiliyor. Bu şevket, 2019 yılının ilk çeyreğinden bu yana şirketin yüz yüze kaldığı yeryüzü efdal tahrip oranı anlamına geliyor. D.R. Horton CFO’akarsu Bill Wheat, Orak Ayı ayında tahrip oranlarında berrak benzeri yükseliş yaşandığını söylüyor. Wheat, şirketin iptalleri şu asıl kadar sorunsuz şekilde yeniden satmayı başardığını belirtiyor.

İpotek oranlarındaki artma ve enflasyonist yük

D.R. Horton CEO’akarsu David Auld ise faziletkâr tutu oranları ve enflasyonist baskının bu iptallerin anne nedeni olduğunu düşünüyor. KÖLE’bile Haziran ayının ortasındaki ipotek oranları günlük bazda yüzde 6,28’e yükselmiş durumda.

Mortgage oranlarında akıbet haftalarda tıpkısı düşüş yaşansa birlikte oranlar hala geçen yılki seviyelerinin üzerinde. Perşembe haset itibariyle yüzdelik 5,69 olan tutu oranları 2021 yılının sonuna kıyasla yüzde 2,42 puan henüz faziletkâr seyrediyor. Bu rakamlar, 400 bin dolarlık tıpkısı sülale satın kabul etmek talip aynı alıcının mahiye ödeme maliyetinde 459 dolarlık aynı artış anlamına geliyor.

Alıcılar detaylı müddet daha beklemeyi tercih edebilir

İptaller elbette vakit kaybetmeden D.R. Horton amacıyla meri değil. Los Angeles merkezli envestisman şirketi Wedbush Analisti Jay McCanless, iptallerde yaşanan artışın elan geniş aynı perspektifte değerlendirildiğinde parçalanmamış devir için uygulanan olduğunu belirtiyor. McCanless, ipotek oranlarındaki yüksekliğin hane talebini azalttığına inanmadıklarını ancak şartların alıcıları daha mufassal müddet beklemeye itebileceğini ya da henüz efdal peşinat vermek zorunda bırakabileceğini söylüyor.

Alıcılar, kâin evleri satın almaktan anbean uzaklaşıyor. ESIR merkezli uzlaştırıcı çekicilik Redfin, Haziran ayında gerçekleşen sülale satışlarının pandeminin basamak piyasasındaki faaliyetleri eğlenme noktasına getirdiği 2020 yılı Mart ve Nisan aylarından bu yana sunu efdal oranda iptalle karşılaştığı notunu düşüyor.

Kesit imkanı üstelik iptallere illet oluyor

Redfin Mebde Ekonomist Yardımcısı Taylor Marr ise göz piyasası rekabetindeki yavaşlamanın karı alıcılarına endam yapma fırsatı verdiğini söylüyor. Marr, parça süreçlerinin, ev gurur iptallerinde muhteşem tıpkısı payı olduğu görüşünde. Marr’a bakarak iptallerin ardındaki esas neden ise elbette erdemli tutu oranları. Marr, ipotek oranlarıyla ilişkin namına “Oranlar siz teklifinizi yaptığınızda yüzdelik 5, ittifak sona erdiğinde yüzde 5,8 ise imdi o eve paranız yetmeyebilir ya de itimat almaya hak kazanamayabilirsiniz” diyor.

Başka yapım şirketleri bile artan iptallerden şikayetçi. Ülkenin bildirme balaban ikinci inşaat şirketi Lennar, güzeşte ay 31 Mayıs tarihinde sona eren çeyrekte tahrip oranının yüzde 11,8 olduğunu ve tutu oranlarındaki artışın Haziran ayında birçok piyasada iptallerin daha de artmasına kontra katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Ismarlama kabul etmek değil, finansal tedavi yüklemek

MEMLUK’nin Mağrip, Orta ve Maşrık bölgelerinde hayatiyet gösteren ve görece elan hoşur yapım şirketlerinden biri olan Tri Pointe Homes dahi gücük müddet evvel ev çalım iptallerinde artım yaşandığını bildirdi. Şirkete göre serencam çeyrekte yaşanan fesih oranı tıpkı önceki yıla bakarak yüzdelik 7’den yüzdelik 16’ya yükseldi. Tri Pointe Homes CEO’su Glenn Keeler, bir nice iptalin finansmanla ilgili yaşanan sıkıntılardan kaynaklandığını belirtiyor.

Tri Pointe Homes CEO’su Douglas Bauer da potansiyel alıcıların ürem oranları, dinginlik ve hareket gücü piyasasında yaşanması muhtemel damarı bozuk gelişmelere dair haberlerle daima yüz yüze kaldığını belirtiyor. Bauer, bu gelişmelerin talebi henüz de düşüreceğini fakat kötümser olmamak gerektiğini söylüyor. Bauer’e bakarak kesim, alıcıları memnun etmek için kül akıllıcasına araçlara ve mekanizmalar eş bulunuyor. Bunların başında üstelik finansal tedavi geliyor. Bauer’e bakarak son yaşananların arkası sıra yapım şirketleri, aile siparişi almaktan çokça alıcılara mali terapi hizmeti isnat etmek zorunda kalıyor. Bunun nedeni ise tabiatıyla piyasaya duyulan güvensizlik. Bu güvensizliğin hangi ahit sona ereceği ve verilerin ne ahit pozitife döneceğini ise devir gösterecek.

BENDE bölük piyasası resesyonda

 

Çin’deki konut krizi siyasileri zora sokabilir

 

Göz piyasası soğudukça kiralar düşüyor

 

Bölük fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

Ecnebi yatırımcılar basamak piyasasına dümbelek dönüyor

 

Konut satışları haziranda almanak ,7 arttı

 

 

Share: