Jack Dorsey Twitter’ın satışı amacıyla konuştu: Güvendiğim tek çözüm

Son günlerde Twitter’da azamet almaya etkin Tesla ve SpaceX’mağara CEO’su Elon Musk, aynı yandan da ilgi çekici bir ayrıksı projesi üzere çalışmalara bitmeme ediyor.

Musk, geçen yıl april ayında beyin çipi teknolojisi Neuralink ile implante edilmiş bire bir maymunun videosunu yayınlamıştı. Dokuz yaşındaki makak maymunu, kimseye ihtiyaç duymadan tıpkı videoteyp oyunu oynarken görülmüştü. Musk’ın şirketi Neuralink, insanlı deneyler amacıyla hazırlıklar yaparken hatır çipinin kullanım alanını dahi geliştirmeye çalışıyor.

Elon Musk, sadece biraz sene süresince Neuralink akıl çipi implantını piyasaya sürebilir ve akıl travması olan hastalara yardım etmenin birlikte, insanların kilogram vermelerine bile apotr gibi.

Musk, akıl-araba arayüzü başlangıcı Neuralink’mağara; aynı bilgisayarın beyinle direkt iletişim kurmasına ve başkaca aktivitesini uyarmasına müsaade verebileceğini söyledi

Neuralink’mağara beynin belli başlı bölgelerini hedefleme yeteneğinin, iştahtan sorumlu olan hipotalamus bölgesini kontrol etmek üzere kullanılabileceği belirtiliyor. Ayrıca şirketin icadı, beyin yaralanmalarından muzdarip insanlara bile apotr türlü.

Musk aynı TED röportajında şunları söyledi:

“Neuralink’te aldığımız e-postalar yürek parçalayıcı. Birinin hayatının baharında tıpkısı motosikletle kazası yaptığı ve 25 yaşında kendini de besleyemediği kabilinden… Bu, bizim düzeltebileceğimiz bire bir madde.”

Sözcü’birlikte düzlük kayran habere bakarak, Neuralink hâlâ geliştirilme aşamasında. Müşareket maymunlar üzerinde deneyler yapmış olsa bile henüz insanlı deneylere başlamadı. Ancak Musk’a bakarak bahis konusu teknoloji çokça daha mail zamanda ulaşılabilir cins. Başkaca bu konudaki beklentisinden Twitter’bile da bahsetti ve “beş yıldan elan kısa mümkün” açıklamasını yaptı.

Akıl implantı fikri korkutucu görünse dahi bazen araştırmacılara bakarak biraz elan basitleşmek için bir hatır implantı yaptırmak, mevcut tıbbi prosedürlerden elan birkaç müdahaleci mümkün. Beynin içine elektrotlar girecek şekilde kafatasına yerleştirilen mikroçipin, hazım sistemini fiziki olarak değiştirmekten henüz vahim olmayacağı düşünülüyor.

Ayrıca Neuralink’mağara takkadak tıbbi kullanımları mümteni gibi görünüyor. Güzeşte kamer, mevrut talepler üzerine doyum bile verebileceği tez edildi.

Twitter baskılara dayanamadı… Musk ile masaya oturdu!

 

Elon Musk’ın 66,5 milyon dolarlık özel jeti görüntülendi

 

Elon Musk ve Bill Gates birbirlerine girdiler

 

Share: