İl Esenlik Müdürü uyardı: Sezon geçişlerine özen

İl Sağlık Müdürü uyardı: Zaman geçişlerine ilgi

NEVŞEHİR – Nevşehir Esenlik İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, sezon geçişlerine dikkat çekerek yunak ve güneşli havalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Hava Bilgisi 7.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Nevşehir ve ilçelerinde hafta sonuna büyüklüğünde kavurucu sıcaklıklar canlı olacak. Pazartesi gününden itibaren sıcaklıklar yaklaşık 10 kademe apansız düşecek. Mevsimlik sıcaklığın faziletkâr olduğu günlerde sağlıklı beslenmenin önemini tamlayan Nevşehir İl Keyif Müdürü Dr. Merhamet Ünlübay, “Hele bu yunak havalarda, sıcaklığın pahal olduğu saatlerde gibi olduğunca dışarıda dolaşmamak gerekiyor. Mevsim meyveleri ve hazır para tüketmeliyiz. Gibi olduğunca ağır yemeklerden kaçınarak hazır para almalıyız. Güneşte haddinden fazla aşkın gezildiğinde bayılmalar, gerginlik düşüklüğü, bulantı ve gaseyan olabilir” şeklinde konuştu.

Ünlübay, “Güneşte haddinden fazla aşkın gezildiğinde bayılmalar, voltaj düşüklüğü, bulantı ve kusma tür. Korkulu gün altında kalan meslekler tür. Şayet böyle ayrımsız duruma maruz kala temel dönmesi, bulantı üzere şeyler hissettiğinde genişlik yakın afiyet kuruluşuna başvurmasını referans ediyoruz ” dedi.

Share: