Mehmet Akif Ersoy mahallesine eskimemiş park yapılıyor

Nevşehir Belediyesi eliyle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne içerisinde basketbol sahasının dahi bulunacağı 3 bin metrekare büyüklüğünde bakir tıpkısı park elan yapılıyor.

Bir yandan kentte uray tarihinin yer balaban enfrastrüktür ve yunak asfalt yatırımlarını hayata nâkil Nevşehir Belediyesi tıpkısı yandan dahi mahallelerde eskimemiş yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor. Güdük sürede birçok mahalledeki mevcut parkların yenileme çalışmalarını bitiren belediye ekipleri yeni yaptığı parklarla dahi park yeri sayısını arttırıyor. Nevşehir Belediyesi Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri akıbet yerine Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bakir bir parkın daha yapımına başladı. 537. Sokak’ta kâin ve 3 bin 102 metre kare büyüklüğündeki park içerisinde füru üzere lastik ağacı dayanak noktası çocuk baziçe grupları, mahalle sakinlerinin aileleri ile gelişigüzel çatlak geçirebilecekleri kent mobilyaları, üslup yolları ve spor kalıp aletleri bulunacak.

Ayrıca mahalledeki çoluk çocuk amacıyla basket sahasının üstelik yapılacağı parka çok sayıda ongun ve ziynet bitkisi da dikilecek. Parkın önümüzdeki kamer tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. – NEVŞEHİR

Share: