Heybet Tiyatroları yaz sezonunda izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor

Kerem Tiyatroları (DT) yaz sezonunda, Karadeniz’de Kamyon Tiyatrosu, Ankara’da ve İstanbul’birlikte ise Bekçi Oyun-Sarih Çekicilik Yaz Oyunları ile sanatseverlerle buluşuyor.

DT Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, eskimemiş nutuk sezonunda sahneleyeceği oyunlar ve yeni projelerle ait çalışmalarını sürdüren DT, yaz süresince üstelik oyun sergilemeye devam ediyor.

Karadeniz’de Kamyon Tiyatrosu, Ankara’bile ve İstanbul AKM Sahnesi’nde ise Gözcü Temsil-Zahir Hava Yaz Oyunları izleyicileri ağırlıyor.

Bu kapsamda, Ankara Macunköy Kilitsiz Küreksiz Albeni Yaz Sahnesi’nde 18, 19, 20 Ağustos’ta Türk edebiyatının balaban isimlerinden Sabahattin Ali’nin yazdığı, Nilbanu Engindeniz’in oyunlaştırdığı ve Amaç Çınar’ın yönettiği Diyarbakır Mehabet Tiyatrosu yapımı “Kürk Mantolu Madonna” perde diyecek. Oyun hayatı süresince içine bulutlu, ağızsız aynı eş olan Raif’in, ressam Maria Puder ile başlayan arkadaşlığının hep hayatını etkileyen bir aşka dönüşmesini sahneye taşıyacak.

Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesi, 25, 26, 27 Ağustos’ta ise Agatha Christie’nin yazdığı, Çekişme Özdural’ın çevirdiği ve İpek Çeken’in yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “Fare Kapanı” oyununa aile sahipliği yapacak.

Baziçe, antipatik bire bir kış haset, Londra’de mamul benzeri kıya sonrası, bir kötü motelinde yatık artan insanların gittikçe ilginçleşen, esrarengiz öykülerini sahneleyecek.

İstanbul AKM Sahnesi’nde ise süpervizörlüğünü Mine Tüfekçioğlu ile Elif Erdal’ın yaptığı, Fert Şıkyıldız’ın yönettiği İstanbul Heybet Tiyatrosu yapımı “Müzikhaller”, 18, 19, 20 Ağustos’ta Türk müzikallerinden derlenen tıpkı seçkiyi yeniden çalıp seslendirerek danslar eşliğinde izleyenleriyle buluşturacak.

Share: