Güngör Bayrak’ın pankreası alındı! Erkan Özerman’dan izah geldi

Gümüş, Annemizi Saklarken, Düşman ve Zulüm gibi sevilen projelerden tanıdığımız Güngör Bayrak, pankreas rahatsızlığı dolayısıyla hastaneye yattı. Üç haftalık tedavinin ardından Öncü’ın pankreasının ameliyatla alındığı öğrenildi. Ameliyatın peşi sıra taburcu olan adlı aktör, ayrımsız süre evinde dinlenecek.

“SAĞLIĞI YERİNDE, KENDİNİ İYİ HİSSEDİYOR”

68 yaşındaki Güngör Sancak’ı hastalığı sürecinde yalnız bırakmayan mümasil arkadaşı Erkan Özerman üstelik konuyla müteallik açıklama yaptı. Alem’ın esenlik durumu için bilgi veren Özerman, “Bütünsel pankreatektomi ameliyatı oldu, sağlığı gayet yerinde. Kendini iyi hissediyor” şeklinde konuştu.

“HEP OTORİTER ROLLER GELDİ”

Mavera yandan adlı oyuncu, elan önce bir projeyi akseptans etmeden rejisöre baktığını dile getirmişti. Simge, “Neler yapmış mutlak bakarım. Onun görüş açısını anlamaya çalışırım. Sonradan elbette kim senaryoya bakarım. Çok değişik karakterler oynadım ama hep otoriter avrat canlandırdım, yaşımız icabı… Temel, anneanne rolleri geliyor, bayılıyorum. Bütün hakeza dediğini yaptıran, kimi zaman kendisinin inandığı şeyleri dayatılmış etmeye çalışan, bilahare gine doğruya gelen karakterler. Haddinden Fazla seviyorum” demişti.

GÜNGÖR ÖNCÜ KİMDİR?

Güngör Alem, 27 Küçük Ay 1954’te Konya’de doğdu. Esas adı Şerife Sembol, “Konyalı Şerife” ve “Leydi” lakapları ile bile bilinmektedir. Evlatlık adına ayrımsız ailenin birlikte büyüdü. 13 yaşında biyoljik babası ortaya imdi ve himayesine aldı. Konya Öğretmen Okulu’na gitti. Ardından Hacettepe Üniversitesi’ne vabeste Hemşire Okulu’nda 3 yıl süresince okudu. Hemşireliğin namına uygun bire bir çığır olmadığını düşünerek, tiyatroculukla ilgilenmeye başladı. Devekuşu Kabare’dahi sıradan rollerde oynadı. Sonrasında tiyatroculuktan ayrıldı. Mankenlik, fotomodellik, havaalanında düz hostesliği üzere kısa sürekli işlerde çalıştı.

Daha sonra beyaz perde oyunculuğuna geçti. Birçok filmde görkem aldı. 1979 yılında Yılmayan Cenup senaryolu “Antagonist” adlı filmde aldığı gösteriş ile Beyaz Perde Eleştirmenleri Yeryüzü İyi Kadıncı Oyuncu ödülüne sahip oldu. Sonraları henüz diyanet içerikli filmlerde fiyaka aldı. Sinema’nın birlikte, sahnelerde hanende yerine kabile gösterdi. “Telefonumu Bekle” isimli 45’lik plak çıkardı. 80’lerin ortalarında İzmir Fuarı’dahi sahneye açık giyimli benzeri kıyafetle çıktığı amacıyla İzmir Belediye Reisi Hüccet Özfatura ile aralarında güzeşte kavga manşetlerde tafsilatlı süre kaldı. Dönemin değişik erotik dergilerinde kilitsiz küreksiz pozlar verdi. Banu Parafin, Hayal Avşar, Oya Aydoğan kadar zamanın özge seksi akseptans edilen ünlülerinin tersine, detaylı ve mufassal üzeri hatlarına sahipti.

Fransa gezisi sırasında, Sir unvanlı, Cezayir asıllı “Houari Berichi” ile tanıştı ve 1987 yılında evlendiler. “Sir” ile evlenmesinden çevre “Leydi” unvanı aldı. Bu dönemden sonraları kısaca 10 yıl eşi ve çocuğu ile birlikte Paris’te oturdu. “Leydi Şerife” isimli ikinci kasetini çıkardı. 1996 yılında Türkiye’ye kavrayışsız dönüp darülfünun sınavlarına girip, Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı ve 2000 yılında çıkışlı oldu. 2006 yılında eşinden boşandı.Share: