Evde kardeşler arası kıskançlık, keski yiyecek alışkanlığına illet türlü

Evde kardeşler arası kıskançlık, keski yeme alışkanlığına neden cins

Ehlihibre Psikolog Tülinay Herhangi Bir:

“Tırnak yiyecek alışkanlığı ağız içi enfeksiyonların okuntu çıkartabilir”

DİYARBAKIR – Diyarbakır’de Memorial Hastanesinde memur Uzman Ruhiyatçı Tülinay Seçkin, “Evde kardeş varsa ahi kıskançlığı üstelik tırnak yemeye çok faktör türlü. Ebeveynler, kardeşler ortada adalet ve eşitlikçi aynı formaliteci içerisinde olmalılar” dedi.

Ehlihibre Ruh Bilimci Tülinay Her, keski yeme imdi 3-4 yaşlarında başlayıp ergenlik çağı dönemine büyüklüğünde devam eden tıpkı asıl çizi bozukluğu ya bile dürtü taharri bozukluğu kendisine tanımlanabileceğini söyledi. Ara Sıra ergenlik çağı döneminden bilahare birlikte bitmeme edebileceğine özen çekici Seçme, “Bu, güç imdi ruhsal gerilim ve etki altındayken oluşuyor. Stres ve sorumluluk altında oluşmasının dışında özelikle ergenlerde yakınlarda diploma görmeme, stres, ocumak, endişe kadar durumlarda haddinden fazla çok olabiliyor. Çocuklarda ise çıktı ruhsal travmalar, mükemmeliyetçilik nefis yapısı, karı baskısı, tayf kırıklığı, sabırsızlık üzere durumlarda daha çok görülebiliyor. Bunun dışında aileyi görkem benzeri alma; örneğin evde biri tırnak yiyorsa bu şekilde bala bunu kopyalama yoluyla taklit ederek aynı davranışı sergileyebiliyor. Bunun muhtelif versiyonları birlikte mevcut. Keski kenarındaki derileri yeme, tırnakları yolma ve bozma gibi çocuklarda ve ergenlerde bu hâller sıkla görülebiliyor” dedi.

“Ebeveynler, kardeşler arasında hak ve eşitlikçi bire bir formaliteci içerisinde olmalılar”

Ayrıntılar evet dahi ergenler tırnaklarını yediği devir tırnaklarını ağzına getirdiklerinde bu da artık gaga içi enfeksiyonlarına ve benzeri topluluk hastalıklara bile çağrılık çıkartabileceğini rapor fail Seçme, “Seçkin ahit diyorum; eğer çocuk hakeza tıpkı durumla karşı karşıyaysa gerçeklenmiş eksper desteği alınmalı. Amma ehlivukuf desteği dışında de ailenin yapması müstelzim yüce hususlar var. Çocuğa hastalık tırnaklarını yiyorsun, elini ağzına çek gibi uyarılardan bulunmak çocuğun dikkatini oraya daha çok çekeceği amacıyla bu davranışlar ve söylemler çocuğun tırnak yiyecek davranışını daha çok artırmasına etmen olacaktır. Ailelere önerim, çocuğa bu gestalt söylemlerde bulunmayın. Dikkatinin oraya henüz fazla çekmesini sağlamayın diyorum. Ayrımsız zamanda tezyifkâr düşürücü, aşağılayıcı, ya birlikte münekkit, cezalandırıcı söylemlerle bırakmasından çok daha çok yapmasına faktör olacaktır. Eksper desteği alınabilir, altındaki nedenler araştırılmalı. Bu durumu çocukla tıpkısı işbirliği içerisinde nerede, hangi antlaşma, ne sıklıkla yapıyor kabil çocukla aynı çizelge oluşturulabilir. Bunlar dışında çığlık oje beklemek haddinden fazla pop ve aileler tarafından haddinden fazla tercih ediliyor. Bu ebat için mihman bir çözüm değil. Evde kardeş varsa ahi kıskançlığı bile keski yemeye haddinden fazla etmen gibi. Ebeveynler, kardeşler beyninde adalet ve eşitlikçi benzeri formaliteci içerisinde olmalılar” şeklinde konuştu.

Share: