Erdoğan’dan en kemiksiz karaca harekatı mesajı

Erdoğan’dan bildirme net kişmiri harekatı mesajı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da 532 nişane ve hizmetin dolgun açım törenini eden cumhur reisi Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Mesajlarımızı kemiksiz aynı şekilde verelim” diye bildirme kemiksiz karaca harekatı mesajını verdi. Erdoğan, “cenup sınırlarımız boyunca kurmakta olduğumuz 30 kilometrelik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan bu açılışların arkası sıra 12 bilyon lira maliyetle yapılan 532 hizmetin kurdelesini keserek şişko açılışını gerçekleştirdi. Küşat öncesi konuşan Erdoğan, Şanlıurfa’dan dünyaya ve Türkiye’ye makro mesajlar verdi. kemiksiz mesajlar veren Erdoğan, “Sözlerimi bitirmeden önceki buradan sizlerin huzurundan gâh yüce mesajlar dahi nakletmek istiyorum. Bu mesajların Türkiye’nin geleceği üstüne siyasi, iktisadi, askeri hesap özne içerideki ve dışarıdaki herkesedir. Bu mesajların Türkiye’nin geleceği üstüne politik, soylu erki, askeri adisyon fail içerideki ve dışarıdaki herkesedir. Küresel krizler sebebiyle değerli kardeşlerim yaşanan olumsuzluklar sakın sizleri ümitsizliğe irsal etmesin. Mesajlarımızı net benzeri şekilde verelim. Kimesne boşa hayale kapılmasın, kavisli adisyon yapmasın. Siz Mösyö Kemal’e filan bakmayın, onun yanındakilere bakmayın. Olur demin mesajlarımızı tek yegâne verelim” dedi.

Erdoğan, bap yön sıraladığı mesajını ise şöyle anlatım etti:

“Bir Allah’ın izni ve milletimizden alacağımız etkili destekle 2023 seçiminde ayrımsız devir henüz Cumhurbaşkanı namına bu kardeşinizi görevlendirmeye var mısınız? İki, gene Allah’ın izniyle ve milletimizin takdiriyle mecliste çoğunluğu elde ederek teşri faaliyetlerini bilcümle hızıyla sizlerin vereceği görev ile sürdürmeye biz hazırız. Siz bile bu görevi vermeye hazır mısınız. Üç, Türkiye ekonomisi modelini katiyen başarıya ulaştırarak bire bir süredir insanlarımızın hayatlarını zorlaştıran sıkıntıları geride bırakacağız. Küresel ekonomide küçülme endişelerinin zirveye çıktığı tıpkısı dönemde tığ üretimimizle, istihdamımızla, ihracatımızla büyümeye hazırız. Siz tığ bu fariza bize vermeye amade mısınız.”

Erdoğan dördüncü maddede ise sunu açık esmer harekatı mesajını vererek, “Dört, cenup sınırlarımız boyunca kurmakta olduğumuz 30 kilometrelik düzenlilik şeridini gerçekli tamamlayacağız. Terör örgütü ve onun yularını elinde tutanların düzenlilik güçlerimize ve tertemiz sivillere karşı yaptıkları saldırılar bizi bu kararlılığımızdan katiyen döndürülemeyecek, bu görevi bize vermeye var mısınız?” diye niteleyerek konuştu.

Erdoğan mesajlarına şöyle devam etti:

“Ilkokul, Türkiye yüzyılı vizyonumuzun politik ve iktisadi hedeflerini birer birer hayata geçirerek ülkemizi dünyanın sunma nazik 10 ekonomisi arasına dahil edeceğiz. Bu görev bize vermeye var mısınız. Altı, hile sistemimizi gençlerimizin hürriyet, hak, türe, zenginlik beklentilerine en müstakbel düzeyde denk verecek şekilde geliştireceğiz. Sakat Türkiye güzellemesi yapanların tek dertlerinin altılı ganyan masalda olduğu üzere, hangi yapıyorlar, sen ne istiyorsun, şurası. Sen ne istiyorsun, bunu. Onlara tıpkı şeyler dağıtmakla meşguller bunlar. Biz 85 milyona hangi yaparız, bunu hesabına getirmekle mükellefiz. Bu görevi vermeye var mısınız. Yedi, yegâne becerileri kendi partilerdeki iktidarlarını varagelmek, yegâne başarıları kurultay görmek olanların Türkiye’ye verecekleri hiçbir özdek olmadığını, intihap gününe kadar attığımız rastgele adımla ispatlayacağız, buna inanıyor muyuz. Sekiz, sınırlanmış devre fırka toplantılarında ihtimal işe yarayabilen biber dolması ve iftira siyasetinin, cali cengaverlik gösterenlerin gerçek hayatta karşılığı bulunmadığını bıkıp usanmadan anlatmaya var mıyız. Tığ 20 almanak eserlerimizle konuşuyoruz, anca mi, hizmetlerimizle konuşuyoruz. Evet Bay Kemal ve yandaşları neyle konuşuyor. Onlar kıvrılmış sarığıburma, burulmuş açıyorlar, kıvrılmış kapatıyorlar ama tığ aha az buçuk bilahare de göreceksiniz eserlerimizle ortadayız. Cumhuriyetimizin eskimemiş yüzyılını kucaklayacak vizyonumuzla milletimizin huzuruna çıkıyoruz ve milletimize asla yalanla değil hakikatle konuşuyoruz. Deminden hazır mısınız, bu şanlı katılma bilcümle benzeri ağızdan Türkiye’nin ciharıyek yanı duysun. Tükenik, ferah seda ile tek budun, tek öncü, biricik vatan, biricik celal, ayrımsız olacağız, iri olacağız, zihayat olacağız, ahi olacağız, bütün alay malay Türkiye olacağız.”

Konuşmanın ardından Kuzeybatı çevreyolunun açılışı gerçekleştirildi. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Nureddin Nebatı yapılan hizmetlerin açılışını alana kurulan dev ekrandan izledi. Hizmetin gerçekleştiği alanda mevcut Iblağ ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Cumhur Reisi Erdoğan’ın talimatıyla kurdeleyi kesti. Henüz sonraları ise Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerine doğalgaz verildi. Ceylanpınar’bile kâin Erke ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla doğalgazın meşalesini yaktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu birlikte İl Jandarma Komutanlığının yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Bakan Aristokrat’ya askeri erkan üstelik haremlik etti. Viranşehir pompaj sulaması bir numara rütbe pompa istasyonunun açılışını ise Tarım ve Orman Vekil Yardımcısı Ebubekir Gizligider gerçekleştirdi. Akıbet kendisine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eliyle yapılan Abide Kavşağındaki arttırma güreşçi köprüsü açılışı gerçekleştirildi. Buradaki kurdeleyi bile Başkan Zeynel Abidin Beyazgül kesti.

İbrahim Tatlıses coşkusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı için Şanlıurfa’ya gelen ünlü sanatkâr İbrahim Tatlıses, sahneye çıkarak kalabalığı selamladı. Aynı müddet Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ikili diyaloğa giren Tatlıses, henüz sonraları “Haydi Söyle” parçasından tıpkı nakarat seslendirdi.

Share: