ERDOĞAN: MİÇOTAKİS TÖREN DÜZENI KAİDELERİNİ BİLMEYEN BİR INSAN

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazı namazını Üsküdar’daki Hz. Şanlı Camii’nde kıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e, “Hele tören düzeni kaidelerini bilmeyen ayrımsız herif. O da kimden, pekâlâ izin aldı bilmiyorum oradan daha çok bana yanıt yetiştirmeye kalktı. Onun cevabına ben cevap mı vereyim? Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhur Reisi böyle bir seviyeye düşer mi?” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı’de mevcut konutundan çıkarak, cuma namazı için Hz. Mürtefi Camii’ne geçti. Erdoğan, cuma namazı namazını burada kıldı. Namaz çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, gazetecilere çerağ simidi da dağıttı.

“PUTİN İLE BİR ARAYA HULUL DURUMUMUZ OLACAK”

Erdoğan, Rusya Cesamet Başkanı Putin ile bugün gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilgili, “Bugün sayın Putin’in tevellüt sene dönümü. Hem Putin’i kutlama edeyim hem üstelik bu devam eden süreçle ilgili bile kendisi bizim bu arabuluculuğumuza alelhusus teşekkür etti. Bu liyakatli arabuluculuk sebebiyle tebrik kartı ediyorum dedi. Ayrıca da düet ilişkilerimize yönelik de gene 3-4 devir içerisinde tıpkı etraflıca bire bir konuşma yapabilsek gani evet. Önümüzde bizim aynı de Asya platformuyla ilgilendiren aynı buluşma söz konusu. Eğer oraya Sayın Putin’in üstelik vürut durumu olursa o ant orada kavuşmak vasıtasıyla derinden lüzumlu ikili görüşmeler, lüzum Rusya- Ukrayna konularını henüz içten ülfet fırsatımız peki dedik. Orada ayrımsız mutabakatımız oldu. Ama telefon ama Asya platformunda inşallah tıpkısı araya yetişme durumumuz olacak” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Fehamet Başkanı’yla görüşecek misiniz sorusuna ise Erdoğan, “Ben ikisiyle dahi görüşüyorum” yanıtını verdi.

“CUMHURBAŞKANI BÖYLE BİR SEVİYEYE DÜŞER Mİ?”

Yunan medyasındaki Erdoğan ve Miçotakis tartıştı iddialarına ilgilendiren dahi Erdoğan, “Kul hakeza bire bir yüz görüyor musunuz? Hele protokol kaidelerini bilmeyen bire bir herif. Kendisinin orada konuşması, programda olmamasına rağmen ben ana konuşmacılardan bir tanesiydim. Konuşmamı yaptım. Masama geçtim. O birlikte kimden, şüphesiz müsaade aldı bilmiyorum oradan çıktı bana karşılık yetiştirmeye kalktı. Onun cevabına ben cevap mı vereyim? Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhur Reisi hakeza tıpkı seviyeye düşer mi? Hoppadak onun orada beş altı kelamını dinleyerek onunla yetindim. yanlışsız kimse de alkışlamadı” diyerek konuştu.

“AMERİKA İHTİYACIMIZI KARŞILAMAZSA BU İHTİYACIMIZI GİDERECEK ÇOKÇA TALIH VAR”

F16’lar hesabına, eurofighterlar düşünülür mü? sorusuna eşit Cumhur Reisi Erdoğan, “Hakeza aynı alternatiften bahsetmedim. Dünyada bunun birlikte alternatifleri var. Bu konuyla ilgilendiren tığ elbette ihtiyaçlarımız karşılanmayınca S-400’leri aldıysak, F16 üstüne bile Amerika şayet ihtiyacımızı gidermezse dünyada bu ihtiyacımızı giderecek haddinden fazla büyüklük var” dedi.

Share: