Habersizce yapıların yıkımı sürüyor

Muğla’nın Milas ilçesinde gizlice yapılaşmayla mücadele çalışmaları kapsamında imara karşıt olduğu belirlenen yapıların yıkımına bitmeme edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Milas Belediyesi Veri İşleri Müdürlüğü ekipleri, geriden geriye olduğu gerekçesiyle katabolizma kararı sunulan yapıların katabolizma çalışmasını yürütüyor.

Belediye ekipleri Gökbel Mahallesi Molla İbrahim Koyu’nda, ormanlık düzlük içerisine 300 metrekarelik bire bir alanda bahir nezaretli kendisine destursuz düz yazı edilen taş lüp yıkımını gerçekleştirdi.

Milas Belediye Reisi Muhammet Tokat, gazetecilere, çevresi mavi ve yeşil ile bezekli Milas’ın güzelliklerine sahip çıkmak ve saf dengeyi korumak üzere ekiplerin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

Tokat, doğanın tahribatına bozukluk olacak gizlice uygulamalarla mücadelelerine mesafe vermeden bitmeme edeceklerini vurguladı.

Öte yandan, katabolizma çalışmalarının önümüzdeki hafta bile Kıyıkışlacık Mahallesi Zeytinlikuyu mevkisinde bitmeme edeceği öğrenildi.

Share: