Elazığ’da komandolar dualarla Suriye’ye uğurlandı

“Suriye Görev Gücü”nde meydan algı Elazığ’daki komandolar, dualar eşliğinde fariza yerlerine makul yola çıktı.

İl Cingöz Komando Er Grup Komutanlığında planlı törende, Kur’an-ı Alicenap ve İstiklal Marşı okundu, tırsmak duruşunda bulunuldu

Vali Ömer Toraman, törende yaptığı konuşmada, komandoları Suriye’ye görevine irsal etmek amacıyla bire bir araya geldiklerini söyledi.

Komandoların görevlerini layıkıyla yapıp döneceklerini rapor fail Toraman, “Türkiye az süresince terörle uğraş etmenin beraberinde terörü kaynağında kurutmak üzere nerede olması gerekiyorsa oraya gitti.” dedi.

Güvenlik güçlerinin teröristleri etkisizleştirerek vazifesini sunu bereketli şekilde yerine getirdiğini aktaran Toraman, şöyle konuştu:

“Silahlı Kuvvetlerimizin cızık ötesinde gerçekleştirdiği başarılı harekatlar neticesinde güvenli bölgeler oluşturuldu ve bu bölgeler yiğit jandarmalarımıza ve polislerimize kişi edildi. Onlar bile bu bölgelerde cıvıl cıvıl vatandaşların fert ve mal güvenliğini sağlıyor. Ama henüz birlikte önemlisi Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarının gelecek bekçisi oluyorlar. Onların varlıkları ve bu vazifeleri sayesinde biz birlikte yurt içerisinde geçim, sulh ve inanma içerisinde yaşıyoruz.”

İl Kurnaz Komutanı Albay Erek Dünya de Türkiye Cumhuriyetinin bir nice ülkede olduğu kadar Suriye’dahi üstelik güvenlik güçleriyle barışı desteklemeye, terörle savaşım ve sınırlarını korumaya bitmeme ettiği belirtti.

Âlem, “Ecdadımız evvelce, süresince bulunduğumuz ortamdan haddinden fazla elan print ve alçak şartlarda milletimizin istiklalini koruyup bu cennet vatanı bize pekâlâ yaşama ettiyse tığ bile bugün balaban bayrağımızı göklerde ezel ebet dalgalandırmak üzere seçme ahit olduğu kadar yılmadan çalışacağız. Bu kutsal mücadeleyi inanıyoruz ki kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra İl Müftüsü Selami Münevver, yakarış etti.

Törenin arkası sıra aileleriyle vedalaşan Mehmetçik yola çıktı.

Törene, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Tamer Atay, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Itimat Müdürü Fehamet Başat, askerler ve aileleri katıldı.Share: