Muş’ta midesinde tümör kâin tutkun ameliyatla sağlığına kavuştu

Muş’ta canlı ve 2 yıldır midesinde ur mevcut 68 yaşındaki Sağlam Çelik, Muş Azamet Hastanesinde ilk kez gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

Işkembe ağrısı şikayetiyle Erzurum, Elazığ ve Diyarbakır’daki hastanelere revan 8 yavru babası Çelik’a, kardiya tümörü teşhisi konuldu.

Operasyon olmayı kabul etmeyen ancak bire bir süre ilk rahatsızlanması konusunda Muş Çap Hastanesine kaldırılan Polat, burada 5 saat süren mide ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Beklenti Ulusoy, gazetecilere, tıpkısı müddet önceki tekrar rahatsızlanarak hastaneye getirilen Polat’ı hızlı hızlı ameliyata aldıklarını söyledi.

Önerilen ameliyatı kabul etmediği için 2 ayda aynı hastanın koku değerlerinde düşüş yaşandığını anlatan Ulusoy, şöyle konuştu:

“Önceden hastaneye bir nice el mevrut hastamıza kan takviyesi yapıldı. Sayrı en üst geldiğinde midesinde perforasyon vardı. Göden pir küşade ve kanaması vardı. Ameliyattan başka şansı yoktu. Duygu hastası olduğundan çağ sulandırıcı ilaçlar kullanan hastamızın ameliyatı çok riskliydi. Ameliyatı önerdik, riskli olduğunu üstelik söyledik. Ailesi kabul etti. Ameliyatta hepsini temizleyerek mideyi aldık. Sonraları mufassal bağırsakları aşındırmak borusuna bağladık. Kestirmece 5 saat süren kudretli tıpkı faaliyetler oldu. Böyle riskli tıpkı ameliyatı devletimizin sağladığı imkanlarla ilk defa hastanemizde yaptık.”

Babasının 2019’birlikte işkembe kanaması geçirdiğini belirten Yunus Çelik ise Muş ve yer illerdeki bir nice hastanelere götürdüğü babasına göden kanseri tanısı konulduğunu ve işler olmasına değişmeyen verildiğini anlattı.

Babasının ameliyat atılmak istemediğini belirten Çelik, “Babam biraz devir geçmiş rahatsızlandı. Hastaneye getirdik ve acilde midesinin delindiğini söylediler. Allah’ın ve doktorlarımızın yardımıyla domuzuna tıpkısı operasyon yapıldı. Ameliyatın ilimizde yapılması bizim üzere çokça ferah oldu. Apayrı benzeri ilde yapılsaydı tutkun yakınları için dahi olağan olmayacaktı. Muvaffakiyetli bire bir operasyon yaptılar. Şu anda babamın afiyet durumu ferah. Doktorlarımıza ve havari olan şifahane personeline haddinden fazla teşekkür ederim.” diye konuştu.

Share: