Elazığ haberi! Maden işçilerinin serencam durumunu İstanbul İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu açıkladı

Beyaz Zehir işçilerinin akıbet durumunu İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu açıkladı

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: ” Herhangi Bir günümüz elan iyiye gidiyor, seçkin soy çabayı harcıyoruz”

“İlk baştaki çokça nazik risklerden azalmış durumda riskimiz”

İSTANBUL – İstanbul İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, tedavilerine İstanbul’üstelik bitmeme edilen eroin işçilerine ilgilendiren, “Hareketli tıpkı otama süreci var, değme tip çabayı harcıyoruz. İlk baştaki çok şişman risklerden azalmış durumda riskimiz, gelişigüzel günümüz daha iyiye gidiyor. Birkaç günce süreçler değil bunlar, süreç biraz elan devam edecek, inşallah bütünü iflah ile taburcu edilir” dedi.

Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana mevrut patlamada 41 iştirakçi hayatını kaybederken 6’sı tedavi üzere Esenlik Bakanlığı’na ilişik ambulans uçaklarla İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirilmişti. İstanbul İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu İstanbul’da tedavi gören 6 eroin işçisinin sonuç durumuna ait İhlas Malumat Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, 6 maden işçisi amacıyla gereken eksiksiz müdahalelerin yapıldığını rapor ederken tedavi sürecinin sürdüğünü rapor etti.

“Izdıraplı hastaları zor hastalardır, çokça bol müdahale edilmiş”

6 maden işçisinin Çam ve Sakura Site Hastanesi’ne getirilmesine ilgilendiren değerlendirmelerde kâin İstanbul İl Keyif Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu şöyle konuştu:

“Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne gelmesinin sebebi; hastanenin fiziki, koca gücü anlamında üstelik haddinden fazla tam olması, kederli vakaları sair travmalar gibi değil, üzüntülü vakaları hemen beş altı branşın değil hastanedeki bilcümle ast yapının ve âdem gücünün mebzul olmasıyla yönetilebilecek hastalar. Hastalık; çünkü genel cerrahinin yanı sıra plastik cerrah, bununla bu arada enfeksiyon uzmanları, sine hastalıkları, okkalı bakımcılar, karaciğer uzmanları hepsinin beraber ilahî olduğu alanlarda güdülebilen hastalar. Yanık hastaları edisyon hastalardır, aynı trafik kazası kadar değildir, bütün özge fonksiyonları de bozar. Cildi takkadak yardımcı basamak adına düşünmemek geçişsiz. Kap kayıplarında hep vücudun metabolik dengesi, immün dizge dediğimiz; vücudu koruyan sistemlerin hepsinin yönetilmesi müstelzim aynı sarsıntı şekli. O nedenle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bunlarla ilişkin Türkiye’nin en gür zir yapıya, eş gücüne topluluk hastanesi olmasından etraf hastalar buraya geldi ve gelmesi bile çok gür oldu. Zira oradaki başta Mustafa hocamız gelmek için cümle üzüntülü konusunda özellikli bilgileri olan, çokça spesifik insanlar. Onlar geceli gündüzlü bu işlerle ilgilendiren hizmet veriyorlar, insanlarımızı iyileştirmeye çalışıyorlar. Çok gani müdahale edilmiş, ben ziyaretimde de gördüm. Umumi operatör yerine de gördüğüm şu; çünkü bu vakalarda ilk 8-24-48 saatte eğer sıvı regülasyonunu dolgunca yaparsanız o dengeyi tutturursunuz ki hastaların hepsinde böyle ongun ayrımsız kalibraj reşit ve bu bitmeme ediyor”

“Rastgele günümüz henüz iyiye gidiyor fakat süreç biraz daha devam edecek”

6 maden işçisinin tedavisindeki akıbet duruma ilişkin açıklamalarda mevcut İstanbul İl Keyif Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu şöyle konuştu:

“Ayrımsız hastanın düşünün kim pansumanı 2,5-3 saat sürüyor. Bunu sabah akşam lüzumlu giderek yapabilir yapıda ayrımsız hastaneden bahsediyoruz ve çokça ateş parçası bire bir takım gördüm, faal tıpkısı otama süreci var. İnşallah hepsi şifa ile taburcu edilir. Bağımlı dualarımız hepsinin iyileşmesi, takım, sayrılarevi bizler herhangi bir nev çabayı harcıyoruz, inşallah sonucu iyi tamam. Strateji ediyoruz şu anda bu ayrımsız süreç, biraz günlük süreçler değil bunlar, birkaç haftalık süreçler, hastanın seyri muhteşem. Şu anda 6 hastamız var, bir tanesi doğrusu inhalasyona mecbur etkilenmişti. Bire Bir tanesi bile şu anda teneffüs cihazından ayrıldı. Başka hastalarımız birlikte strateji ediliyor amma proses az buçuk elan bitmeme edecek. Arz azından şöyle söyleyeyim; ilk baştaki çok büyük risklerden azalmış durumda riskimiz, rastgele günümüz elan iyiye gidiyor, inşallah daha iyiye harcama. Hepsi geldiği ahit zaten faziletli riskliydi bu riskler temas dolaşma azalmaya meyletmiş durumda süreç bereketli gidiyor amma bu ne kadar sonraları netleşir bunlar peyderpey rapor edilebilecek şeyler. 4 hastamız halen daha vücutlarında büyük üzüntülü olanlarda alelhusus tedaviyle düzeltmeye çalışılan alanlarda bakım veriliyor. Sanıyorum haddinden fazla andıran zamanda henüz iyiye gidebileceğini ifade edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Share: