Ekrem İmamoğlu: Tığ üstelik Devletin Aynı Kurumuyuz, Tığ üstelik Devletimizi Düzen Ediyoruz.

İstanbul Büyükşehir Uray (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gümüşhane’deki Mustafa Etkili Marifet ve Müzakere Merkezi Okulu Açılış Töreni’nde, ait kamu kurumlarının görevlilerinin törene katılmamasını eleştirdi. İmamoğlu, “Biz da devletin ayrımsız kurumuyuz, biz bile devletimizi entrika ediyoruz. Zımnında devletimizin bu eserini burada sizlere sunarken ‘o yaptı, bu yaptı’ demiyoruz. İstanbul halkının bütçesi ile yapıyoruz” dedi.

Ekrem İmamoğlu, İBB yoluyla, 2020 yılında yaşamını yitiren sakat İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Aktif namına Gümüşhane’da yapılan Mustafa Etken Olgun ve Konuşma Merkezi’nin açılış töreninde konuştu. İmamoğlu, ilgili kamu kurumlarının görevlilerinin törene katılmamasına “Biz de devletin bir kurumuyuz” diyerek aksülamel gösterdi. İmamoğlu, İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, İYİ Öğür Siyasal İşler Başkanı Koray Münevver ve Gümüşhane Belediye Reisi Ercan Çimen’in katıldığı etkinlikte şunları söyledi:

“GÜMÜŞHANE’NİN TARİHİ EFSANEVİ EVLERİNDEN BİR İLHAM ALINARAK TASARIMI YAPILAN BU DOMUZUNA IM, ÂDETA GÜMÜŞHANE’YE HADDINDEN FAZLA HUSUSI HİZMETLER SUNACAK”

“Burada sizlerle beraber kalkmak çok güzel ama sizlerle tıpkısı arada olurken çok kaçınmak derece İYİ Tümen Umumi Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi ile beraber gelmek birlikte haddinden fazla iyicene.

Ben, bu şehrin iyicene insanına da doğasına birlikte coğrafyasına bile alelade minnetle bakıyorum, gönül borcu ile bakıyorum. Ben üstelik emeği var diye niteleyerek bakıyorum ama esas mücahede deyince, bugün buraya gelmemize vasıta rahmetli, bu şehre üç dönme uray başkanlığı yapmış, bire bir zaman milletvekilliği yapmış, elektrik-elektronik mühendisi, ülke ve yetişek sevdalısı Mustafa Etken Ağabey’imiz, onun adamakilli emeklerinden ufuk rahmetle anıyorum. Bence bu merkezin sunacağı eğitim bilimi imkanı ile bu pir şehrin adamakilli evlatları, burada Mustafa Hareketli’nın vatana ve millete olan bakım mücadelesinden takanak ilhamla donanımlı, pırıl pırıl çocuklar olacaklar ve ülkemize, hatta dünya ve insanlığa bakım edecekler. Burada çocuklarımız; atölyelerinde, görgül etkinlik alanlarında, kütüphanelerinde, konuşma salonlarında, gökyüzü gözlemevinde, stüdyolarında, elhasıl bu yüksek yetenekli çocuklarımız geleceğe hazırlanacaklar. Gümüşhane’nin tarihi hayvan evlerinden tıpkısı sabah yeli alınarak tasarımı yapılan bu pir işaret, yoz Gümüşhane’ye çok hususi hizmetler sunacak.

“EĞİTİME YAPILAN HİZMET, BİR ÜLKENİN GELECEĞİNE YAPILAN BİR HİZMETTİR”

Bu merkezin açacak teslimi yapılarak, içindeki bilcümle envanteri ile hazırlanarak bu şekilde hizmete sunulmasına yardım sunan bilcümle herkese yürekten teşekkürname ediyorum. Bu süreci etkin tıpkı biçimde destekleyip, izinlerin oluşmasında ve sürecin işlemesinde bu alanı bize sağlayıcı Milli Terbiye Bakanlığı’na, Gümüşhane Valiliği’hangi, Gümüşhane İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’ne teşekkürname ediyorum. Aynı zamanda İSTAÇ, İstanbul’umuzun ve bütün Türkiye’nin arz kızıl kasaba firmalarından aynı tanesi, sunu balaban firmalarından aynı tanesi. Iri koyulmak, gerektiğinde gerektiğini yapmakla anlaşılan olur. İSTAÇ, kendisine düzentileme veren, hizmet veren ve hizmeti esnasında işinin başındayken işini bırakmama hesabına hayatı sona ermiş Mustafa Aktif Ağabey’imizin ismine yakışan ayrımsız tesisin yapılmasına da fırsat veren ayrımsız firmamız. Cenabıhak yağmur eylesin, mekanı behişt olsun, cenazesi takkadak duygulandım, kendisini tanıyorum. Gümüşhane’de üç zaman uray başkanlığı döneminden tanıyorum. Hatırladığım benzeri insanı ebedi istirahatine yollarken, kurumun uğrunda konuşurken dedim kim ‘Abi, sana, bu hizmet ettiğin şehirde, yakışan isminin asık olduğu iyicene aynı eseri kazandırmaya hezel veriyoruz’ dedim ve çalıştık hangi olmalı diye niteleyerek. Biliyoruz hem âlim hem ustalık koca hem de terbiye sevdalısı. Hem eğitime yapılan bakım, tıpkı ülkenin geleceğine yapılan ayrımsız hizmettir. Tek antlaşma onun kıymeti kabil tıpkı şey namevcut. O bakımdan bu okula karar verdik.

“BİZ ÜSTELIK DEVLETİN BİR KURUMUYUZ, BİZ DE DEVLETİMİZİ TEMSİL EDİYORUZ”

Çok açılışlar yapıyoruz. Devletimiz ile milletimiz ile birlikte açılışlar yapıyoruz. Ürettiğimiz işlerimiz var. Ara Sıra açılışları yaparken yaptığımız hizmetin tek sahibi var, milletimiz. Yaptığımız hizmetin tasdik edildiği kurumlar var. O kurumlar hepimizin. Adı Milli Yetişek Bakanlığı’dır, adı İçişleri Bakanlığı’dır, adı şudur budur. Çeki duyduğum şeyi burada dahi söylemek zorundayım, söylüyorum ki bundan ibret çıkaralım. On Paralık kimsenin böyle ayrımsız davranışta olmaması gerekir. Tığ üstelik devletin tıpkısı kurumuyuz, biz üstelik devletimizi desise ediyoruz. Zımnında devletimizin bu eserini burada sizlere sunarken ‘o yaptı, bu yaptı’ demiyoruz. İstanbul halkının bütçesi ile yapıyoruz. Gönlüm bütün şurası icap; ortaklaşalım, tıpkısı arada olalım. Bakın, Gümüşhane Belediye Başkanı’mız burada, teşekkürname ediyorum kendisine. Çünkü bu sevimli çıktı onların. Bunun A partisi, B partisi, C partisi bulunmayan. Yapılan, milletimize kalıyor. İyi yapılan rastgele madde milletimize ilişik oluyor. Tığ, Genel Başkan’ımız ile birlikte inanma binası kadar, 4 bin-4 bin 500 metrekarelik karakol binamızı açtık. Ne yazık kim polis güçleri olmadan devriye binamızı açtık. Bu hoşuma gitmiyor, üzülüyorum, canım yanıyor. Çünkü ben zaman varım, ferda yokum. Tıpkı gayr gelecek, bakım etmeye bitmeme edecek. Ben; devletimizin, milletimizin hizmetine verilen ne kapı var ise çağırma edildiğim gelişigüzel ortama çift çift giderim. Kimin yaptığına bakmam, dramatik çatlarcasına birlikte alkışlarım. Bari Milli Eğitim teşkilatımızdan dostlarımız, kayırıcı seviyeden kaymakamımızdan müdürümüze burada olsalardı. Amma onların buraya gelmemesine dil olan ki var ise falsolu yapıyor. Bu yanlıştan dönünüz. Bu, akıllıca bire bir kurum değildir. Benzer bir şeyi Elazığ’üstelik dahi yaşadım. Bir Nice yerde onlarca örneğini anlatırım ama bunun olmaması gerekiyor. Doğru olan özdek, Gümüşhane Şehremini’nın buraya gelmekle yaptığı doğru şeydir. Kurumlar da teyit almaya ati. Hangi olurdu yani, şurada masayı ümük, protokolü sizlerin nezdinde imzalasak, tığ onlara protokolü versek, onlar bize teşekkürname etse? Şöyle koca benzeri sarılsak birbirimize, ne tamam Tanrı aşkına? Bu milletin birbirine sarılmanın dışında ne arzusu kabil? Benim Gümüşhane’da sarılmayacağım biricik bir vatandaşım yaşamıyor. İstanbul’üstelik sarılmayacağım biricik aynı vatandaşım yaşamıyor. Nedeniyle kurumlarımızın sahibi politik partiler değildir. Siyasal partiler, hepimiz amacıyla, bakım için miftah olan kurumlarımızdır, garaz değildir. Kasıt; devletimizdir, milletimizdir.”

Share: