Dyorex Boluspor – Kullanılmamış Malatyaspor maçının ardından

Spor Mabat 1. Öbek’in 13. haftasında misafir ettiği Kullanılmamış Malatyaspor’u 1-0 yenen Dyorex Boluspor’un beceri direktörü Sait Karafırtınalar, kimsenin küçümsememesi müstelzim şanlı aynı galibiyet aldıklarını söyledi.

Karafırtınalar, maçın ardından planlı basın toplantısında, aldıkları galibiyet amacıyla mecmu oyuncularını tebrik etti.

Ligde artık maçların elan pres olacağına aksan eden Karafırtınalar, “Olağan karşılaşma namevcut imdi bu saatten sonra. Kütle ilerledikçe temas karşılaşma birbirinden elan yumruk oldu. Geçen hafta elbet ‘kazanmak üzere hem baziçe hem savaşım tam değil’ dediysek, bu hafta tamam tersi oldu. Hem telafi maçıydı bizim adımıza, hem birlikte taraftarımızın önünde oyuncular lüzumlu mücadeleyi gösterdiler.” şeklinde konuştu.

Karafırtınalar, taktik anlayışlarının akıbet kademe mebzul olduğunu ve karşılaşmaya sonradan giren oyuncularında takıma çokça balaban yardım verdiğini ifade ederek, “Kebir aynı galibiyet aldık. Kimse bu galibiyeti küçümsemesin. Malatya takımı içeride oynadığımız belki yer kıvrak ve atlet takımlardan benzeri tanesiydi.” dedi.

-Eskimemiş Malatyaspor cephesi

Bakir Malatyaspor teknik direktörü Hasan Özer ise çokça sunturlu oynamalarına rağmen tıpkı tip bitiş vuruşlarında kalburüstü olamadıklarını dile getirdi.

Bolu deplasmanında sahada ongun benzeri oyun ve artağan pozisyonlu aynı Malatyaspor olduğunu rapor fail Özer, “Kaçırdığımız kemiksiz goller vardı. Bağımlı final vuruşlarını geçirmek en iri sıkıntımız. Sahi bundan esbak Bandırma ve Altınordu deplasmanında final vuruşlarını mebzul yapmıştık. Gol yemeden galibiyetle dönmüştük. Buradan dahi galibiyetle okşamak bildirme büyük arzumuz ve isteğimizdi.” dedi.

Özer, oyuna iyi başlayan ve çalışkan olan Boluspor’u içeride yaptıkları hamlelerle durdurmayı başardıklarını anlatarak, “Biz o problemleri içeride çözdükten bilahare oyun lehimize döndü. Kaptığımız toplarla çıktığımız hızlı hücumlarla pozisyonlara girmeye başladık. Hem ilk devrede hem da ikinci devrece olsun açık kalıp bulan takım, canip bizdik. Amma futbolda akıbet asist ve bitiş pası çokça önemlidir. Bunları başaramadık. Ihtimal beraberliğe üzüleceğimiz bire bir maçta şu an kaybederek gidiyoruz. O yüzen çokça üzgünüm. Amma ego oyuncularımın mücadelesinden haddinden fazla memnunum. Bildirme nazik sıkıntımız bitiş vuruşları ve bitiş paslarıydı.” ifadesini kullandı.

Tomar maratonunun devam ettiğine birlikte vurgu eden Özer, “Çalışmalara devam edeceğiz. Yukarıya haddinden fazla fazla uzak değiliz. Önümüzdeki hafta Pendikle içeride oynayacağımız maçı birlikte kazanarak yolumuza bitmeme etmeyi düşünüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: