Boluspor – Kullanılmamış Malatyaspor maçının peşi sıra

– Boluspor – Yeni Malatyaspor maçının ardından

Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar:

“Cesim ayrımsız galibiyet aldık”

Eskimemiş Malatyaspor Teknik Direktörü Hasan Özer:

“Sunu balaban sıkıntımız final vuruşları ve paslarıydı”

BOLU – Spor Toto 1. Grup’in 13. haftasında Boluspor, konuk ettiği Yeni Malatyaspor’u 1-0 yenmiş etti. Maç böylecene iki takımın ustalık direktörleri açıklamalarda bulundu.

Savaş sonrası planlı matbuat toplantısında açıklamalarda mevcut Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, “Loda ilerledikçe çarpık çurpuk maç namevcut bundan sonra. Gelişigüzel maç birbirinden henüz print oluyor. Öncelikle oyuncularımı tebrik kartı ediyorum. Geçen hafta koparmak amacıyla hem baziçe hem mücadele tam değil demiştik. Bu hafta tam tersi. Oyuncular gerekli mücadeleyi gösterdiler. Taktik anlayışımız sonuç aşama iyiydi. Bilahare oyuna soktuklarımız ulama verdiler. Eke tıpkısı yengi aldık. Kimse bu galibiyeti küçümsemesin. Malatya takımı içeride oynadığımız yeryüzü işlek, yeryüzü atletik takımlardan birisiydi. Ferdî namına de haddinden fazla birinci sınıf oyuncuları var. Bu maçı kazandığımız üzere haddinden fazla sevinçliyim. Burada kaptanıma ayrıca teşekkür demek istiyorum. Sabık hafta ayağı sakatlandı ve 20. dakikada oyundan artık. hafta içi tek egzersiz yapmadan sıkıntı aldı. Sonuç muallel saatte fariza kabul etmek istediğini söyledi. Kendisine ve bando arkadaşlarına teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Eskimemiş Malatyaspor cephesi

Eskimemiş Malatyaspor Ustalık Direktörü Hasan Özer ise, “Boluspor deplasmanında gani baziçe, mübarek pozisyonlu benzeri Malatyaspor ve kaçırdığımız kesin goller. Bittabi final vuruşlarını sürdürmek genişlik iri sıkıntımız. Bundan esbak deplasmanlarda final vuruşlarını dolgunca yapmıştık ve gol yemeden galibiyetle dönmüştük. Buradan üstelik galibiyetle çalmak en iri isteğimizdi. Boluspor oyuna bereketli başladı. Biz o problemleri içeride çözdükten sonra alelhusus Landel’in ceza sahasına çokça girmesini istedik. Bilahare oyun lehimize döndü. Kaptığımız ve çıktığımız aceleci hücumlarla pozisyonlara girmeye başladık. Hem evvel yarıda hem dahi ikinci yarıda kemiksiz gidişat bulan yan bizdik. Amma futbolda bitiş pası ve vuruşu çok önemlidir. Bunları başaramadık. Zinde ve tecrübesiz bire bir takımız. Bunun üzerine eğilmemiz gerekiyor. Boluspor bu kontrollü oyunuyla şu dakika 22 puanda. Tığ 10 puanda kaldık. Burada beraberliğe üzüleceğimiz maçta kaybederek gidiyoruz. O yüzden çokça üzgünüm ama oyuncularımın mücadelesinden ve kontratağa çıkışlarından çok memnunum. Arz şişman sıkıntımız bitiş vuruşları ve paslarıydı. Duran küresel arka direkte kaçırdığımız bire bir oyuncudan 85. dakikada yediğimiz aynı gol ve kaybettiğimiz 3 fakül var. Maraton devam ediyor. Çalışmalara bitmeme edeceğiz. Yukarıya çok uzak değiliz. Önümüzdeki hafta içeride Pendik’le oynayacağız. İnşallah kazanarak yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“2 periyot alıntı yasağımız var”

Para Aktarımı yasağıyla ilişkin namına mütekellim Özer, “2 zaman nakil yasağımız var. Devre beyninde tahtamızın inhilal şansı bulunmayan. Zaman sonu bu ligde kalırsak, tahtayı açarak ati sezonun planlarını açmak geçişsiz. Amma ilk düşüncemiz bu sezonu sakıncasız ayrımsız şekilde tamamlamak. Ego takımıma inanıyorum. Kadromuzu koruduğumuz, sakatlık ve cezalı yaşamadığımız sürece bu takımı sağ salim limana yanaştıracağız diyerek düşünüyorum. Eksiklere rağmen takımımızın ortaya koyduğu futbol iyiydi. Ama bazı konulara dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Share: