Dezenformasyon yasası geliyor

TBMM Sayısal Mecralar Komisyonu Başkanı, DOĞRU Fırka Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, kamu düzenini, kişisel adalet ve özgürlükleri koruyacak tıpkısı “dezenformasyon yasası” çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

”SOSYAL MEDYA İLE İLGİLİ BİR DÜZENLEME YAPMIYORUZ”

Yayman şöyle konuştu:

”Bizim derdimiz; hem gündelik hayatta hem kamu düzeninde hem sosyal hayatta hem cesamet-vatandaş ilişkisinde bu dezenformasyonu, hile haberi ortadan fethetmek evet üstelik minimuma indirmektir. Kamuoyuna şurası ikna etmek isterim: Toplumsal medyayla ilgilendiren ayrımsız aranjman yapmıyoruz. Tığ, dezenformasyonla ilişik tıpkısı düzenleme yapıyoruz.

”YASA TEKLİFİMİZ YAKIN BİR ZAMANDA KAMUOYUNA SUNULACAK”

Toplumsal medyanın engellenmesi, kısıtlanması, katiyen böyle tıpkı madde olamaz. Yasa teklifimiz mail ayrımsız zamanda tartışmaya açılacak, kamuoyunun gündemine sunulacak. Tığ diyoruz ki; dezenformasyon yasası yapıyoruz, bunu yöntem üstü tıpkısı mesele yerine ele alıyoruz, yasaklamalara karşıyız. Tek ahit üzere obstrüksiyon, hacir olmayacak.

”AVRUPA’DA NE VARSA TÜRKİYE’DE ÜSTELIK O OLACAK”

Avrupa’dahi ne varsa Türkiye’üstelik bile o olacak. Intihabat yaklaştığı üzere değil, daha önceleri bile bu konuda çalışmalarımız vardı. Bu icraat birlikte bitmeme ediyor. Bunun nüfuz-aykırılık tartışmasına kurban edilmemesi geçişsiz. Bu yasa, Türkiye’ye geçişsiz olan ayrımsız iş.”

Ticaret Bakanlığı’ndan içtimai iletişim araçlari uyarısı

 

Trump’ın sosyal medya platformu felakete dönüştü!

 

Elon Musk kendi toplumsal iletişim araçlari platformunu kuracak

 

Share: