Depremin evvel saatlerden beri sahadalar

Düzce’üstelik meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremin arkası sıra yaşam, normal akışına dönüyor. Düzce Belediyesi sıklet alanında talebi olan seçme vatandaşa dokunmaya bitmeme ediyor.

Düzce’da zelzele sonrası sahn niteliksiz akışına kaldığı yerden bitmeme ediyor. Düzce Belediyesi Saflık İşleri Müdürlüğü dahi tamlık kadro personeli ile deprem sonrasında geçmiş andan itibaren vadi çalışmalarını sürdürüyor. Şehir genelinde küçük hasarlı binalarda vatandaşa yardım fail ekipler, hasar tespit çalışmaları ve peşi sıra yıkımların başlaması ile moloz tahammül işlemini yürütüyor. İşleyişte, şehremaneti aracılığıyla sevap dahilinde yapılan moloz kaldırma işleminin sarsıntı sonrası süreçte ağız ağıza ücretsiz yürütüldüğünü anlatan ekipler, vatandaşın memnuniyetini sağlamak amacıyla sakır sakır çalıştıklarını belirtti.

Sililik çalışmalarının üstelik deprem akşamından itibaren hele yaşam alanlarında yoğunlaştırılarak yürütüldüğü belirtilirken Günahsızlık İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Personelimiz evvel andan itibaren sokağa çıkarak ihtiyaç olan noktalarda çalışmaya başlamıştır ve sonrasında evlerine yıkım kararı verilenlere müzaheret üzere da çalışmalarını sürdürmüştür. Yıkımlar sonucu ortaya çıkan molozların kaldırılması ücret karşılığında yapılırken bu süreçte tek vatandaşımızdan talepte bulunmamaktayız. Ayrıca kentimizin galiba noktalarında oluşturulan yaşam alanlarının geceleyin – sıra sakır sakır şekilde temizliğine devam ediyoruz. Bunların yanında şehrimizde rutin kovanlık işlemlerini da aksatmadan sürdürüyoruz. Baskı günleri bilcümle birlikte kapmak amacıyla var gücümüzle çalışmaya bitmeme edeceğiz” ifadelerine meydan verildi. – DÜZCE

Share: