Denizlili Manav, Gülizar Biçer Karaca’ya, Ayrımsız Annenin Çocuğuna Bir Tike Lamba Karpuzu Üstelik Alamadığını Anlattı

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Kişmiri, Denizli’de esnafın sorunlarını dinledi. Karaca’nın konuşma ettiği manav, benzeri annenin çocuğuna aynı epizot karpuz de alamadığını anlattı. Denizlili manav, “bir iki hafta kadar evvel, çocuk annesinin eteğini çekiyor, ‘anne lamba karpuzu, lamba karpuzu’ diyor. Temel, cebine çaktırmadan baktı, parası yetmedi, almadan gitti” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Kişmiri, zaman Denizli’nin Çaybaşı ve Saltak caddelerinde esnafı mülakat etti. Karaca’ya, CHP İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP İlçe Karı Kolları Başkanı Işık Kodal Kurt de eşlik etti.

Kişmiri’nın dinlediği aynı manav, “İşlerimiz mebzul diyelim, gani olsun. (Tike karpuzu göstererek) Bu dilimi satmakta bile zorlanıyorum. Hassaten ayrımsız anım var; bir iki hafta büyüklüğünde geçmiş, çocuk annesinin eteğini çekiyor, ‘anne karpuz, karpuz’ diyor. Temel, cebine sezdirmeden baktı, parası yetmedi, almadan gitti” diyerek konuştu.

Karaca ise manava, “Yani çocuk karpuzu yiyemedi. Temel, parası olmayınca çeyrek karpuzu de alamadı. Anca mi” diye niteleyerek denk verdi. Manav üstelik “Bu durumlara geldik biz” dedi.Share: