CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verilebileceğini açıklaması geçim ortağı İYİ Parti’de istifaya bozukluk oldu

İYİ Fırka Yozgat İl Başkanı Takatli Özışık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in HDP’ye müteveccih “bakanlık” açıklamalarına aksülamel göstererek görevinden çekilme etti.

“SÖZLERİ HUKUKSAL KİŞİLİĞİ ÜSTELIK KAPSAR”

Partisine çekilme dilekçesini sunan Özışık, yaptığı açıklamada şu ifadelere kayran verdi: “Komutan yardımcılığı yapmış tıpkı kişinin sözleri hukuksal kişiliği kapsar. Ego evvel Allah, sonradan azamet kültüründe yetik, ömrünün 4 yılını terörle uğraş ile geçirmiş, 22 meslek arkadaşını şehit vermiş, şehitleri kucağında taşımış, o şehitlerin karın ellerinde kucağına karışmış, yıllarca şehitlerin sesleri ile geceleyin yarıları nefes çalma süresince irkilerek uyanan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş ile aynı okuldan Harbiye’den çıkışlı olmayı fani hayatında genişlik iri itibar sayan, zahmetli binbaşıyım.

“AYNI MASADA OTURAMAM”

‘PKK’ya bakanlık verilebilir’ diyen tıpkı zihniyetle tıpkısı masada olmayı kabullenmem benzer değildir. Bu sebeple bugüne büyüklüğünde Yozgat halkının takdirini kazanarak ve hiçbir zıt olayla anılmadan yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”Share: