ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in imam dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine aksülamel gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde düzenlenen matbuat açıklamasında kol namına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, önder dil cambazı okullarının, eğitim hayatına şımarıklık katan ve ibdai aynı terbiye modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder dil cambazı okulu mezunları ve mensupları yerine değişik ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih değme kalem ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve alçak gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bire bir şahsın konser sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına aynıyla reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, site merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, mortocu hatip okullarının, ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda tabiiyet, ürkmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, imam dil cambazı okullarının seçme kalem politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Fakat arada bir özlük çıkarları üzere müstear ruzname kurmak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere üstelik üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hususiyet önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’dahi adliye önünde toplanan katılımcılar adına konuşan Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Büyük Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okulu mezunları ve mensupları kendisine farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik herhangi bir cins ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve sakil gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının seçkin tip politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, imam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı mukayyet açıklamada, imam dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim hayatına naz katan ve ibdai benzeri eğitim modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine yardım sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda görelik, kaçınmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğuna işaret eden Sebep, şöyle bitmeme etti:

“Ancak arada bir zat çıkarları için takma ruzname ihdas etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere bile üzülerek tanık oluyoruz. Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça maksat ve düşmanlığa atıf etmektir. Şahıs karşı hukuki iş yapılması için cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in artist kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını ifade etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına cebin Türkiye’nin 81 ilinde bulunan önder hatipliler dernekleri kendisine eş anlı matbuat açıklaması yapma ve Gülşen hakkında yanlışlık bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının serencam yıllarda hemencecik arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç hıyanet etmedi. Terör örgütleriyle benzeri olmadı. FETÖ kapsamında tek ant bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder hatip liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Saika, dernek binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, imam dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih rastgele makule ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve kırıcı bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan farklı illerdeki topluluk üyeleri, konuyla ilgili yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: