CHP Ydk, Stabil İhracı İstenen Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan Kararını, 26 Eylül’de Görüşecek

CHP Faziletli Disiplin Yerleşmiş (YDK), CHP’den stabil ihracı istenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile ilişik kararı 26 Eylül’e erteledi.

CHP Biçim Umumi Heyet (MYK), 13 Haziran’da yaptığı toplantıda; “tümen sorumluluğu ile bağdaşmayan formalist ve davranışları” gerekçe göstererek “değişmez ihraç” istemli “tedbirli” olarak Bolu Şehremini Tanju Özcan’ın YDK’ya irsal edilmesine oybirliği ile karar vermişti.

Yapılan açıklamada bile “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, tıpkısı süredir ortaya konulan formaliteci ve hâller Genel Merkezimiz marifetiyle hassasiyetle strateji edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz tarafından takatli çokça kez namzet olarak uyarılmıştır. Antrparantez, bir avrat hemşehrisi ile ait anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Faziletkâr Sıkı Kurulu’na gönderme edilmiş ve ‘uyarı’ ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın ‘uyarı’ cezasının peşi sıra, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Uray Meclisi Toplantısında tıpkısı karı şehremaneti meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi istimara ve sözleri Tarz Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran 2022 tarihli toplantısında, kapsamlı adına değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın öğür sorumluluğu ile bağdaşmayan formaliteci ve davranışları dolayısıyla, ‘değişmez ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ adına Erdemli Disiplin Kurulu’na irsal edilmesine rey birliği ile karar verilmiştir” ifadeleri düzlük almıştı.

Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, 18 Temmuz’dahi gönderdiği yazılmış savunmasının peşi sıra 25 Temmuz’birlikte yavuklu savunmasını yapmıştı. Özcan savunmasında, ukubet verilmesi durumunda hukuki yollara başvuracağını dile getirmişti.

Bugün MYK toplantısı bitmeme ederken CHP Umumi Merkezi’nde yaptığı matbuat toplantısında gelen soru üzerine Öztrak, “Tığ benzeri nöbet dosyayı Yüksel Düzen Bağı Kuruluna göndeririz. Ondan sonraları proses orada yürür. Sürecin sahibi Erdemli Sıkı Kurulumuzdur. Nedeniyle hangi olup ne bittiğiyle ilişik kendisine yüksek disiplin oturmuş sözcüleri, lüzumlu bilgileri verecektir. Biz Eşkal Umumi Heyet kendisine bu sürece sunma ufak benzeri karışmada bulunamayız tüzüğümüz gereği” yanıtı verdi.

CHP YDK, bugün 11.00’de toplandı. Toplantıda, Tanju Özcan kararın 26 Eylül’de yapılacak CHP YDK toplantısına ertelenmesine değişmeyen verildi.

Share: