CHP’li Öztrak: Eş cumhur reisi adayımız 6’lı masada belirlenecektir

CHP Umumi Başkan Yardımcısı ve Tümen Sözcüsü Faik Öztrak, cumhur reisi adaylığı tartışmalarına ilişkin, “Sayın Yoğun, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Mecmu büyükşehir belediye başkanlarımız üzere faik hizmetler vermektedir. Kuma cumhur reisi adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü reisicumhur hem üstelik herkesin cumhur reisi olacaktır” dedi.

CHP’li Öztrak, Genel Başbuğ Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Hat Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının peşi sıra açıklamalarda bulundu. Hafta sonu meydana gelen trafik kazalarına ilgili konuşan Öztrak, “Rastgele iki kazada 35 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Yüreklerimiz parçalandı. Yaşamını yitiren tekmil yurttaşlarımıza, Allah’tan rahmet diliyoruz. Dokunaklı ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Mardin Derik’te yaşanan kazalardaki TIR’ların, benzeri firmaya ilgili olduğu söyleniyor. Bu bile aksiyon ve açar güvenliği üzerine ödün verildiği kuşkularını artırıyor. Sair taraftan küsurat giderler dolayısıyla otobüslerin, kamyonların eskiyen lastiklerini hâllenmek yerine bundan sonra lastiklerine diş açtığını yüz kere söyledik. Bakımların, sigortaların bir zamanlar yapılamadığını anlattık. Bu tehlikeler amacıyla uyardık. Tekmil bu kazaların ciddiyetle soruşturulmasını ve sorumluları karşı genişlik gösterişli cezaların verilmesini bekliyoruz” dedi.

‘YDK SÖZCÜLERİ GEREKLİ BİLGİLERİ VERECEKTİR’Soruları akseptans fail Faik Öztrak, Faziletkâr Disiplin Oturmuş’ndan (YDK) Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan için akıbet çıkıp çıkmadığıyla ait soruya “Dosyayı tıpkı misil YDK’ya göndeririz. Bilahare süreç orada yürür. Sürecin sahibi YDK’mızdır. Dolayısıyla ne olup bittiğiyle ilgili kendisine YDK sözcüleri, mukteza bilgileri verecektir. MYK adına tüzüğümüz gereği bu sürece yeryüzü ufak tıpkı karışmada bulunamayız” cevabını verdi.’SAYIN ALÇAK, ABB BAŞKANIMIZ NAMINA SEÇİLMİŞTİR’

İYİ Öğür İstanbul İl Başkanı Buğur Kavuncu’nun reisicumhur adaylığıyla ilişik açıklaması hatırlatılan Öztrak, “Sayın Yavaş, Ankaralılar vasıtasıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız namına seçilmiştir. Umum büyükşehir şehremaneti başkanlarımız kadar üstün hizmetler vermektedir. Cemaziyelevvel hele elan, kuvvetli bir şekilde, altı çizildiği kabil milletimiz tehlikesiz olsun. Kuma cumhur reisi adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü cumhur reisi hem de herkesin reisicumhur olacaktır” diye konuştu.

Share: