Bisiklette tanışıp, bisiklette evlendiler

IĞDIR’de, derrace turunda tanışan öğretmenler Aslı Bağca (30) ve Yunus Sönmez (32), nikahlarına bile çiftteker konvoyuyla gitti. Bir ömür el birliği için ‘evet’ diyen koşa, salondan tekrar bisikletleriyle ayrıldı.

Iğdır Fevk Erhacı Ortaokulu’nda İngilizce öğretmeni yerine görev Yunus Sönmez, atanmak için bekleyen literatür öğretmeni Aslı Bağca ile velespit turunda tanıştı. Çiftteker tutkunu olduklarını belirten Bağca ile Sönmez, bire bir süre yakınlık ettikten sonraları dünyaevi kararı aldı. Iğdır Belediyesi nikah memurluğundan randevu düz Bağca ve Sönmez’in nikahları amacıyla arkadaşları bisikletleriyle konvoy oluşturdu. Sönmez ve Bağca de bisikletlerine binip arkadaşlarıyla salona kadar ayakçak çevirdi. Bisikletlerini salonun önüne bırakan koşa, elan bilahare nikah töreninde tıpkı zenginlik bahtiyarlık için ‘evet’ diye hayatlarını birleştirdi.

Velespit kullanmayı sevdikleri üzere nikahlarında da otomobil yolmak yerine kaide çevirdiklerini belirten Yunus Sönmez, “Velespit, bizim hayatımızın benzeri parçası. Gündelik hayatta, hobi ve erişim ara bulucu adına kullanıyoruz. Bu özel günümüze de bisikleti dahil gitmek istedik. Aynı zamanda buradaki arkadaşlarımızla velespit sebebiyle tanıştık. Derrace turlarında bire bir arada olduk. Arkadaşlar birlikte bisikletleriyle bu hususi günümüzde bizim yanımızda oldular. Gelinimizi aldık. Bisikletli barhana şeklinde salona geldik” diye niteleyerek konuştu.Aslı Bağca üstelik “Biz bile arkadaşlarımızla nikaha bisikletle gelmeye karar verdik. Haddinden Fazla mutluyum. Arabadan çıktı bahtiyar oldum diyebilirim. Derrace benim amacıyla elan kullanışlı ve güzel benzeri anahtar” dedi.Nikah töreni sonrası baştan bisikletlerine binen koşa ve arkadaşları, mutluluklarını kent merkezinde barhana yaparak paylaştı.Share: