Iğdır’daki Sodyum Klorür Terapi Merkezi hafta sonu bağ görüyor

Iğdır’üstelik kâin Tuz Terapi Merkezi’nde, hafta sonları ziyaretçi hareketliliği artıyor.

Tuzluca ilçesinde kâin Sodyum Klorür Dağı’nın içindeki mağaralara yapılan Tuz Terapi Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Henüz tıpkı yılını doldurmayan ve düzenleme etapları devam fail mağaralar, açıldığı günden bugüne kadar 100 binin üzerinde ziyaretçiyi çekti.

Özellikle hafta sonlarında Iğdır’ın yanında Kars, Ağrı, Erzurum, Van ve Ardahan gibi yer illerden ziyaretçilerin geldiği mağaralar, bölgenin genişlik aheste turizm alanlarından biri adına ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçilerden Ahmet Özdemir, AA muhabirine, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine geldiği mağarayı, anlatıldığından daha domuzuna bulduğunu söyledi.

Dağın ortamında hakeza bir yapının bulunmasının olağanüstü olduğunu anlatan Özdemir, “Hayatımda görmem gereken ayrımsız yer olduğunu buraya gelince anladım. Haddinden Fazla güzel bire bir vadi, herkese görmesini kaynak ederim. Galerilerin oluşması, seçme içtima sodyum klorür olması, yürüdüğümüz yolun üstelik tuzdan oluşması beni haddinden fazla etkiledi, çok beğendim. Arkadaşlarıma birlikte önereceğim, katiyetle görülmesi gereken tıpkısı saha.” dedi.Share: