Başkent’teki silahlı çatışmaya ilişik kullanılmamış görüntüler ortaya bundan sonra

Ankara’üstelik bir geçmiş geceleyin saatlerinde enişte ve kayınbiraderler arasında sâdır silahlı çatışmaya dair görüngü yerinden bakir görüntüler ortaya çıktı.

Olay, esbak tün Altındağ ilçesi Ömer Halisdemir Bulvarı üstünde kâin bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. İddialara bakarak, Karakulak Kırkbeş ve kardeşi Oğuzhan Kırkbeş, aralarında adavet mevcut enişteleri Hüseyin Yaymaz’ı karşılaşmak üzere akaryakıt istasyonuna çağırdı. Telaki esnasında tartışmaya başlayan Hüseyin Yaymaz ve Karakulak Kırkbeş, tartışmanın büyümesiyle birlikte birbirlerine mermi yağdırdı. Ulak Kırkbeş eniştesi Hüseyin Yaymaz’ı ayağından yaraladıktan sonra Hüseyin Yaymaz dahi kayınbiraderi Resul Kırkbeş’i kalbinden vurdu. Durumu gören Oğuzhan Kırkbeş ise abisinin yerdeki tabancasını alarak dertli ayrımsız şekilde kaçmaya müteharrik eniştesini kafasından vurdu. Patırtı sonucunda Ulak Kırkbeş ve Hüseyin Yaymaz fenomen yerinde hayatını kaybetti. Oğuzhan Kırkbeş ise yapılan ihbarlar üzerine görüngü yerine mevrut polislere tasdik oldu. Yaşanan durumlar çevredeki esnafın telefon kameralarına yansırken, Hüseyin Yaymaz’ın yerde yatan cansız bedeni da görüntülendi.

Akaryakıt istasyonunun ilerisinde aşevi işleten Eksiksizlik Çağlar, olay anında çıkan cebe seslerini duyduğunu belirterek, “Akşam Ezanı 9 sularında zırh sesleri duyduk kapının önüne çıktık. Zırh sesleri geliyordu. Birisi kaçıyordu ama cebe seslerinden sonradan benzinliğin köşesine yıkıldı. O vakit filhakika benzinliğin ışıklarını kapattılar, seçkin yer kaka oldu, tek molekül gözükmedi. Takriben 7-8 halk silah sesi duyuldu. Kimesne kalmadı etrafta 5-10 zaman bilahare birlikte polis geldi. Ambulans geldi olaya engelleme ettiler ayrımsız tanesi o ahit yordamsız diyorlardı. Birini da ambulansla götürdüler. Tığ üstelik kapının önündeydik” açıklamasında bulundu.

Çatışma sonrasında çevredekilerin ihbarı konusunda görüngü hesabına çok sayıda polis ve afiyet ekibi gönderme edildi. Resul Kırkbeş ve Hüseyin Yaymaz’ın cenazeleri adli tıp merkezinden çıkarıldıktan sonradan ailelerine doğrulama edildi. Ulak Kırkbeş gün ortası namazını müteakip Özlüce (Meki) köyü mezarlığına defnedilirken, Hüseyin Yaymaz’ın ise erte öğle vakti namazının ardından Yılmazköy mezarlığında defnedileceği bildirildi. – ANKARA

Share: