Başkan Işık, bilgileri aktardı

Kütahya Belediye Reisi Bilen Işık, bu sene 34.’sü Bilecik’te yapılan Millî Zirai Mekanizasyon ve Erke Kongresi’ne konuşmacı yerine katıldı.

1976 yılından günümüze büyüklüğünde tek vuzuh verilmeden anane haline mevrut Ulusal Zirai Mekanizasyon ve Erke Kongresi’nin 34.’sünü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü aile sahipliğinde Ekincilik Makineleri Derneği (TARMAKDER) ve Türk Ekincilik Aygıt ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliğiyle gerçekleştirilen Millî Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi’ne, Kütahya Şehremini Prof. Dr. Bilici Işık, hatip kendisine katıldı.

Kongrenin amacı; ‘Zirai Mekanizasyon’ ve ‘Tarımda Enerji Kullanımı’ alanlarında icraat işleyen olgun insanlarını bire bir araya getirerek ilmî vukuf paylaşımını temin etmek, üniversitelerden araştırmacılar ile ilgilendiren seksiyon ve kamu kurumlarından uzmanları bire bir araya getirerek kâin durumu kullanmak, yapılması müstelzim bilimsel ve kurumsal çalışmaları ortaya koymak.

Kongreye katılan Komutan Işık, tarım ve enerjinin Türkiye’nin geleceği olduğunu ifade ederek, kendisinin böyle aynı kongreye nida edilmesinden memnun olduğunu belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti. – KÜTAHYA

Share: