Basel maçında merbut gişeye serencam 8 bin bilet

Şalter gelirinin tamamının model üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde mahsus depremlerden etkilenen vatandaşlara bağışlanacağı Trabzonspor- Basel karşılaşmasının sınırlanmış şalter oynanması üzere 8 bin bilet kaldı.

UEFA Avrupa Konuşma Ligi Play-Off Turu önceki maçında Trabzonspor ile İsviçre ekibi Basel bu akşam ezanı Şenol Ruz Spor Kompleksi’nde karşılaşacak. Trabzonspor’un, Kahramanmaraş ve çevresinde iri yıkıma illet olan yer sarsıntısı nedeniyle gişe gelirlerini afetzedelere bağışlama kararı maçı dev bire bir müzaheret kampanyasına dönüştü. Bağışları tasarruf etmek amacıyla kombinelerin halel edildiği ve parçalanmamış koltukların satışa açıldığı karşılaşmaya hususi yerine antrparantez ajanda bileti satışa çıktı.

KAPALI GİŞE İÇİN SONUÇ 8 BİN BİLETSpor camiasının depremzedeler yararına bir tane kalpgâh olup kenetlendiği karşılaşmada yekpare takım taraftarları tribünleri dolduracak. Lehtar gruplarının anlaşarak siyah giyineceği, marş ve gol sevinçlerinin olmayacağı karşılaşmanın bilet satışları ise sürüyor. Karşılaşma amacıyla satışa çıkan 38 bin 500 bilet nazik oranda satılırken kısaca 8 bin dayak ise taraftarları bekliyor. Biletlerin tamamının satılması halinde depremzedeler üzere balaban bir sağlık elde edilecek ve karşılaşma kapalı şalter oynanacak.MARŞ VE GOL SEVİNCİ BULUNMAYAN, DEPREM BÖLGESİNE HUSUSI TEZAHÜRATTribünleri dolduracak olan taraftarlar, depremden etkilenen şehirleri ve depremzedeleri tezahüratla anacak. Taraftarlar, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye’nin plakalarına karşılık mevrut dakikalarda ve depremin saatine denk gelen 4’üncü dakikanın 17’nci saniyesinde gösteri yapacak. Antrparantez Trabzonspor taraftarlarından Müstemirren grubu, Trabzonspor – Basel maçında gün doğusu madun tribünde maça özel bir koreografi hazırlığını sürdürüyor.BAŞKAN AĞAOĞLU VE VISCA’DAN ÖZEL DESTEKTrabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, depremin yaralarını temizlemek için ihsan toplanan ve göstergeç kanallarında kuma yayınlanan ‘Türkiye Tek Yürek’ organizasyonuna katılarak depremzedeler amacıyla dürü toplanmasında apotr oldu. Komutan Ağaoğlu, aksiyon adamlarının ve duyar vatandaşların depremzedeler amacıyla bağış yapmasında uzlaştırıcı olurken Trabzonspor’un Boşnak oyuncusu Edin Visca de telefon bağlantısıyla kampanyaya destek verdi. Trabzonsor’un Boşnak oyuncusu Edin Visca, Türkiye’yi kendi ülkesi üzere gördüğünü söyleyerek 100 bin Euro bağışta bulundu. Ülkesi Bosna’birlikte de arkalama toplandığını söyleyen Visca, “Türkiye’nin başı iyi olsun. Geçmişte ülkemde ağırlık zamanlar yaşadık. O zamanlar Türkiye bizi boydak bırakmadı. Biz unutmadık ve unutmayacağız. Ülkem Bosna Hersek yardımlar topluyor ve toplamaya devam edecek. Bura benim ülkem” ifadelerini kullandı.

Share: