Akhisarspor kongreye gidiyor

Süper Klasman’den 2019 yılında başladığı düşüşle TFF 3’üncü Loda 3’üncü Grup’a kadar gerileyen ve idmansız kümeye düşmenin eşiğine gelen Akhisarspor’da idare, alışılmamış genel kurul kararı aldı. Yeşil-kırmızılılarda 2021-2022’de takımın Spor Dip 1’inci Kütle’de yer aldığı dönemden bu yana başkanlığı yürüten Cihan Özbey ve yönetimi, kulübün geçmiş dönemden ödenemeyen 5 milyon Euro (100 milyon TL) borcu olduğu üzere 4 Mart’ta seçime gitmeye değişmeyen verdiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Kulübümüzün eski sezonlardan mütezayit 5 milyon Euro borca esas üretilemediğinden ve bu vecibe sebebiyle olan alıntı yasağının kaldırılamaması sebebiyle olağanüstü kurultay kararı alınmıştır” denildi.

Açıklamada, “Akhisar Belediye Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Derneği’nin olağanüstü umumi kurul toplantısının 04.03.2023 Cumartesi haset saat 15.00’de Atatürk Mah. 167. Sk. No: 201 45220-Akhisar adresinde yapılmasına, fikir çokluğu sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 11.03.2023 Cumartesi günü benzeri düzlük ve saatte aşağıdaki gündem maddelerinin görüşülmesine, umumi kurul toplantısının derneğimizin resmi genel ağ sitesinde yahut bildirme beş altı aynı gazetede ilan edilerek üyelerimizin genel kurul toplantısına çağırılmasına katılanların oybirliği ile karar verilmiştir” ifadeleri kayran aldı.

AMATÖRE GİDİYORYıllardır idari ve mali krizlerle boğuşan Akhisarspor’da mevsim başında murafaa kararıyla 2 el başkanlıktan alınan Evren Özbey, 7 Ağustos 2022’de yapılan sürpriz seçimle baştan koltuğa oturmuştu. Takımın grup düştüğü serencam 3 sezonda Akhisarspor’u müdür Özbey ve ekibinin kulübe eğilimli olan Mikail Kaplan’la yaptıkları görüşmelerden serencam çıkmamıştı. Kadrosu dağılan, ligde 21 maçta boydak 2 yengi alabilen Akhisarspor, 14 puanla amatöre sukut hattında.

Share: