Bakü’de 4. Azerbaycan Arsıulusal Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022 başladı

– Bakü’de 4. Azerbaycan Uluslararası Defans Uran Fuarı ADEX 2022 başladı

BAKÜ – Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de başlayan 4. Azerbaycan Uluslararası Defans Endüstri Fuarı ADEX 2022’de saha düz Türk Milli Standında Türkiye’yi 42 firma hile ediyor.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 4. Azerbaycan Uluslararası Savunma Uran Fuarı ADEX 2022 başladı. Fuara Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Yaşar Güler, Azerbaycan Defans Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Asalet Veliyev, Azerbaycan Savunma Uran Bakanı Medet Guliyev ve dip düzem yetkililer katıldı. Fuarda Türk Milli Standında Türkiye’yi 42 firma oyun ediyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde çalışmalar örümcek Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. Umumi Müdürü Bağımsız Milletvekili Güleryüz yaptığı açıklamada, “Askeri bahir platformlarındaki çözümlerimizi sunmak için geldik. Burada, ahi topraklarında olmak bizi seçkin devir heyecanlandırdı. Denizaltılarımız var. STM 500 hele. STM’nin kişi tasarımı olan denizaltıyı sunmak, ilgililere teferruatlı hikmet çevirmek için ADEX’e geldik. Defans Sanayii Başkanlığı öncülüğünde yürüttüğümüz hep operasyon ile ait ilkin ahi Azerbaycan gelmek amacıyla, bilcümle coğrafyaya bilgelik isnat etmek için STM adına ateşin bir şekilde fuardayız” dedi.

MİLGEM projesinin beşincisi olan İstanbul Firkateyninin inşasının ağır tıpkı şekilde devam ettiğini belirten Güleryüz, “İnşallah planlandığı kabil 2023 yılı içerisinde gemimizi teyit edeceğiz. Azerbaycanlı kardeşlerimizin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış bire bir gemimiz var. Daha acul amma zırh sistemleri olarak çok daha kusursuz tasarımlar. Tamamen onların taleplerine yönelik işlenmiş tanıtımlarımızı yapacağız, tasarımlarımızı sunacağız” ifadelerini kullandı.

Bakü Fuar Merkezi’nde planlı 4. Azerbaycan Arsıulusal Defans Fuarı “ADEX 2022” Covid-19 salgını zımnında 2018 yılından sonraları baştan gerçekleştiriliyor. Modern benzeri silah ve donatı sergisi olan ADEX 2022’de bu sene 26 ülkeden 200’den fazla firmayı düz alıyor. Katılımcılar arasında Bulgaristan, Çin, Fransa, İtalya, Hollanda ve başka ülkelerin defans sektörünün önde gelen firmaları kayran alıyor. Ürdün’den ilk kez firmaların katılacağı fuara bu sene Belarus, İran, İsrail, Kazakistan, Pakistan, Rusya, Türkiye ve gayrı ülkeler ulusal stantlarıyla katılıyor. 4. Azerbaycan Uluslararası Defans Fuarı ADEX 2022, 8 Eylül’e büyüklüğünde kapılarını ziyaretçilere zahir tutak.

Share: