Bakanlar Dönmez ve Varank 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı

Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret etti.

Bir dizi izlence kapsamında Bilecik’e gelen Bakanlar Dönmez ve Varank, Söğüt ilçesinde bu yıl 741’incisi düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı.

Ertuğrul Gazi Türbesi’ni mülakat ederek dua fail Dönmez ve Varank elan sonra “geleneksel şifalı pilav kapak açılış” törenini gerçekleştirdi. Vatandaşlara pilav ağırlama eden Bakanlar, şifalı pilavdan yedi.

Şenlik alanında vatandaşlarla dostça eden Dönmez ve Varank, türbenin yanı sıra nesir edilen Ertuğrul Gazi Camii ve çevresinde incelemede bulundu.

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya ve beraberindekilerden bölgede yapılan çalışmalarla ilişkin bilgelik düz Bakanlar, neşe alanında Söğüt Belediyesi eliyle kurulan çadırı ülfet etti.

Etkinliğe Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, DOĞRU Parti Bilecik Milletvekili Sevap Şaklaban, İl Kurnaz Komutanı Mümessil Miralay Muzaffer Sandal, İl Itimat Müdürü Ertuğrul Namal, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, bazı çekicilik müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Share: