Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim bilimi paketi

Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Deniz Izdıraplı, ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Nezaret olarak çocukları kırtasiye ve tezkere yönünden bile desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam eden çocukları için “Eğitim ve Hareket Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; sırt çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, çeşit üzere malzemelerin beraberinde Vekâlet yoluyla internet sitesinden car edilen Yavru Dostu Tezkere Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı kitap dahi düzlük alıyor.

Bakan Çokluk Izdıraplı, konuyla ilişik değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin rustik bölgelerinde füru amacıyla apotr ve önleyici hizmetler karşı brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu kalın kafalı bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir eden Kederli, çocuk koruma faal ekipleri aracılığıyla rustik bölgelerdeki çocukların koruyucu ve engelleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve okazyon eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek talim yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi için “Eğitim ve Aksiyon Destek Paketleri” hazırlandığına meni eden Kederli, şunları kaydetti:

“Meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı adına çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden üstelik destekliyoruz. Eğitim Bilimi ve Gelişim Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Betik Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula eksiksiz olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza liyakatli bir eğitim tedrisat yılı diliyorum.”

Share: