Boluspor Gençlerbirliği maçının ardından

Spor Küfe 1. Tabur’in 2. haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan Boluspor- Gençlerbirliği karşılaşması misafir takımın 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Karşılaşma böylelikle iki takımın beceri direktörleri açıklamalarda bulundu.

Mücadele sonrası planlı basın toplantısında konuşan Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar, “Rakibi tebrik ediyorum. Zihayat, zinde bir topluluk. Namuslu ayrımsız yengi elde ettiler. Geçen hafta deplasmanda 10 sevimli uğraş ettik. Bugün de 1-0 mağlupken 1 kişi muallel kaldık. Deplasmanda bunu tolere etmiştik çünkü topluluk defans refleksi verdi. Bunu da başardılar. Ama içeride oynadığımız amacıyla riskleri kabul etmek durumundaydık. Öne az buçuk çok çıktık. Mutedil sahada muallel kaldık. Tendürüst, dinamik topluluk bizi zorladı. Bireysel performansların dahi bağan olduğu tıpkısı haset düşünürsek buna karşın ikinci yarıda yaptığımız 3 farklılık olumlu yansıdı. 2-3 lime pozisyonumuz vardı. Bunları gole çevirsek beraberliği kurtarabilirdik ama neticede günün böylelikle kaybettiğimiz tıpkısı karşılaşma var. Mevsim başında böyle birşeyin olması sevindirici değil ama gelişigüzel şerde aynı yarayışlı vardır diyeceğiz. Çok fazla takılmayacağız. Anaç olaylarına çok elan aşkın dikkat etmemiz gerektiğini arkadaşlara tıpkı henüz hatırlatacağız. Çünkü VAR sistemi önümüzdeki haftalarda çokça ayrı ayrı sonuçlar çıkarabilecek. Bunun üstünde birlikte çalışacağız. Kaybettik, üzgünüz ama telafi edeceğiz” dedi.

Gençlerbirliği cephesi

Gençlerbirliği Maharet Direktörü Kavi Diyadin ise, “Bolu’ya gelirken mukavemetli ayrımsız karşılaşma olacağını biliyorduk. Alelhusus Boluspor tehlikeli transferler yaptı. Biz bile tamlık aksine güzeşte yıl çevrim arasından beri süregelen transfer yasağımız var. Aktarma yasağının olduğunu bildiğimiz halde sabık seneki kadrodan 7-8 oyuncunun gitmesine de müsaade edildi. Transferi açıp daha hayat dolu, yukarıları hedefleyen bir bando konuşmuştuk. Sunulan sözler böyleydi. Ancak hem oyuncular gitti hem de alıntı yasağı açılmadı. Oyuncularımla bu arada bu mücadeleyi veriyoruz. Hem formamıza hem kulübümüze ilişkinlik duygumuzu bugünkü maçta de herşeylerini ortaya koydular. Baziçe disiplinine merbut kalarak çokça değişik kazanacağımız bire bir maçı 2-1 tamamladık. Bu bizim üzere mutluluk verici. Oyuncuları kutlama ediyorum. Ligin önce 2 haftasında en haddinden fazla koşan, yer çokça savaş fail takımı. Tecrübesiz tıpkı takımız. Maçı daha önce koparmamız gerekiyordu amma tecrübe bizde namevcut. Az Buçuk henüz oynadıkça olacak. Takım başlangıcı yerine bu şartlarda evvel iki maçta 4 nokta gani bire bir nokta. Fakat sakatlıklar olacak, deneyli cezalıları olacak. Hakeza durumlara düştüğümüz ant da taşıyacak aynı durumuz namevcut. O yüzden alıntı yasağının kaldırılmasını, alıntı yapılmasını bekliyorum. Gençlerbirliği beniz yıllık biz kulüp. Genişlik azından bu dayanıklı dönemde bu ligde ayakta kalması çokça makro. Tümce benim ve oyuncularım kadar bu sorumluluğu alması gerekiyor. Sunulan sözlerin da tutulmasını bekliyorum” diyerek konuştu. – BOLUShare: