Zeytinburnu Belediyesince Sivrice’ye kazandırılan kültür ve kurultay merkezi açıldı

Zeytinburnu Belediyesinin Elazığ’dahi 24 Familya 2020’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin form üssü Sivrice’ye kazandırdığı “Sivrice Firez ve Kongre Merkezi” törenle hizmete açıldı.

Sulh Gölü kıyısında inşa edilen merkezin açılışı nedeniyle planlı merasim, şehitler amacıyla kaçınmak duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Eli Açık tilavetiyle başladı.

Törende konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına ise başsağlığı diledi.

Arısoy, bu hizmetin ilçeye ve kente alımlı çalımlı olmasını dileyerek, şöyle dedi:

“Bu pir hizmetin ilçeye kazandırılmasına miftah olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ilkin koyulmak amacıyla, bakanlarımız, ilgililerimiz ve milletvekillerimiz topyekun, ahali birliğiyle şişman aynı mücadeleyle kenti yeniden ayağa kaldırdılar.”

Sivrice Belediye Reisi Turgay Gündoğan bile 850 metrekare merbut alana eş merkezde 6 bin 500 metrekare alanda dahi kır bahçesi, peyzaj alanı, yavru oyun parkları ve oto parkın bulunduğunu anlatım etti.

Merkezin tutkun alan ve bağırsak donanımlarının Zeytinburnu Belediyesi eliyle yapıldığını, yer düzenlemesi ve özge yıldızlı alanlarındaki düzenlemelerin ise Sivrice Belediyesince gerçekleştirildiğini anlatan Gündoğan, merkezin ekin ve kurultay merkezi olmasının beraberinde bir nice amaca birlikte hizmet edeceğini belirtti.

Gündoğan, şunları söyledi:

“Merkezimiz yetişek faaliyetlerinden çalıştaylara, kongrelerden şenliklere büyüklüğünde çok sayıda organizasyona sülale sahipliği yapacak. Zeytinburnu Şehremaneti Başkanımıza bu fena hâlde tesisi ilçemize kazandırdığı için bilcümle Sivriceliler hesabına teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların arkası sıra, DÜRÜST Öğür Elazığ Mebus Zülfü Miğfer Ağar katkılarından ekolojik ortam Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a onurluk takdiminde bulundu, MHP Elazığ İl Başkanı Alicenap Işıkver bile 8 nahiye kapela ve dernekevi elbise ihsan etti.

Daha sonraları merkezin açılışı gerçekleştirildi.

Törene, Sivrice Kaymakamı Efecan Atmaca, kurumlar, siyasal partiler ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Share: