Yıllardır düğün ve taziye yemeklerini ücretsiz veriyor

– Yıllardır düğün ve taziye yemeklerini ücretsiz veriyor

ŞIRNAK – Şırnak’ın Uludere ilçesine vabeste Şenoba beldesinde 3 yıldır bakım veren Yanlışsız Partili Belediye Reisi Alihan Babat, bilcümle dernek ve taziyelere ücretsiz kemirmek veriyor.

Uludere ilçesine sınırlanmış Şenoba beldesinde domestik seçimlerde belediyeyi alan Yanlışsız Partili başbuğ Alihan Babat hizmetlerine seçkin aktarılma yenisini ekliyor. Toplumsal belediyecilik anlayışıyla yaptığı ilk çalışmadan biri olan ücretsiz kemirmek dağıtımı 3 yıldır bitmeme ediyor. Atak aş damı aracıyla çevre ve köylerinde son edenlerin 3 günlük taziyet yemeğinin yanı sıra yıpranmamış dünya evine giren çiftlerin masraflarını budamak amacıyla üstelik dernek yemekleri hazırlayıp dağıtıyor. Asım Avantaj isimli yurttaş: “Belediye başkanımız Alihan Babat 3 yıldır düğün ve taziyelerin hep yemeklerini karşılıyor. Seçkin sene 80 düğünden çok oluyor, hepsinin masrafını karşılıyor. Başkanımızdan çok memnunuz. Gayrı belediyelere yaşıt tamam inşallah” dedi.

Şehremini Alihan Babat, halkı harıldamak için bütün imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. Babat, “Bölgemizde düğün masrafları çok maatteessüf, başbuğ olduğum çağ bire bir derinti yaptık. Tıpkı beyanat yayınladık. Bu bildirimizde düğünlerde altınlara hacir getirdik. Cenabıhak razı olsun hep buna uyuyor. Kendimizde düğünlerde masarif hafiflesin diye niteleyerek düğün yemeklerini ücretsiz dağıttık. İki ay öncesine kadar Şırnak merkezden alıyorduk yemekleri ama şimdi aktif mutfak aracımızı getirdik. 3 bin kişilik yemek yapıyoruz. Şu anda taziyet yemeklerini birlikte yapıyoruz. Taziyet sahipleri yemek yapma yerinde değiller bu yüzden 3 kez yemek hizmeti veriyoruz. Halkımız amacıyla belediye yerine bu hizmetleri açmak zorundayız” dedi.

Başkan Babat elan önce esenlik sorunlarından ufuk il dışına giden hastaların otel masrafları, il dışında okuyan yer öğrencilerinin masrafları, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçları kadar makro konularda vatandaşlara bindi veriyordu.

(SRD-AKK-Y)

Share: