Hindistan’dan Gaziantep’e zeka oyunları

– Hindistan’dan Gaziantep’e zeka oyunları

GAZİANTEP – Uzak Şark ülkelerinden yetişen tik ağacından ağız ağıza elle işlenerek yapılan zeka oyunları Türkiye’nin aynı çok yerine satılıyor.

Zeka oyunları ile becerilerini, bakış açılarını ve zekalarını ölçen domestik ve yapancı turistler zeka oyunları dükkanın’da dörtköşe zamanlar geçiriyorlar.

Türkiye’de ilk dünyada üç sunum olan ahşap zeka oyunları yerel ve yabancı ziyaretçileri ağırlıyor. Zeka oyunları, düşün yürütme, iş hal, paralellik müşahede, üç buutlu düşünme becerilerinin gelişimine katkı sağlıyor.

Zincirli Bedestende açtıkları iş yerleri ile zeka oyunlarının insanlarda zihinsel potansiyeli açık artırma, mesele hal, algılama, özen, koordinasyon, ahali ayn koordinesini terazi, insanın mukayese ve yargılama yeteneğini müzayede, üç buutlu bakış açısı kazandırma üzere faydaları olduğunu, bunu tezyit etmek amacıyla böyle bir işe etap atıklarını belirten Özsoy bu aynı hareket değil keyifli bire bir hobi diye araz.

“Emeklikte sunu dörtköşe hobi zeka oyunları”

Emekliğinde günlerinin kıymetlendirmek amacıyla henüz geçmiş oluşum alanında müteharrik Ulu Özsoy hareket ortağı ve arkadaşı olan Fatih Gökgöz ile alay malay emekliklerinin eylemek amacıyla kurdukları bu iş durumunda, mağazadaki ürünlerin Endonezya, Taylan, Hindistan’dan getirdiklerinin, Türkiye’de tek olan tıpkısı işletme olduğunu bambaşka analog bire bir işletmenin olmadığını, Ahşap zeka oyunlarının 130’dan fazla oyun olduğunu bu oyunların hepsinin ismin ezberlenmesin görgüsüz olmadığı söyledi.

“Baktığını görmeyi sağlayıcı oyunlar”

Özsoy, “12 yıldır kemiksiz olan işletmelerin anne amacı kişilerin ve çocukların ferdî gelişimlerine katık temin etmek. Uygulayım Bilimi bağımlısı haline mevrut çocukların bakış açısını ve ufkunu geliştirebilmek”

“Özlük öz yağından olduğu üzere elinizde oynadıkça asap Stresi alıyor”

Özsoy, “Tik ağacında yapılan ahşap oyunlar öz saf yağından oluğu için ele dokununca sinir stresi alıyor. Türkiye’de yegâne Gaziantep’te bulunuyor. Bire Bir çokça yerde satışı var. Alzheimer hastalarına ferah geliyor. Zeka oyunlarının fiyatının parça sayısı ve zorluklarına bakarak 100 ila bin liralık beyninde değişiyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: