YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Müellif, Diyarbakır’da “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Genel Komutan Yardımcısı Dirimsel Müellif, “Terör örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Gün Doğusu ve Güneydoğu’dahi etnik cins vurgusu yapmak vasıtasıyla hareketinin temelini teşkil girmek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda dahi mukavim tıpkısı sililik yaptık.” dedi.

Muharrir, yanı sıra DOĞRU Öğür’li 17 milletvekili ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Parti Diyarbakır İl Başkanlığınca planlı “2023’e Makul Site Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda konuşan Muharrir, SELIM Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde ulus olduğunu söyledi.

Program kapsamında bilcümle ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Kalem, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları dinlemek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin koskocaman ve ciddi bir konumda bulunduğunu dile getiren Yazıcı, DÜRÜST Parti siyasetinin eksiksiz olduğunu anlattı.

Yazar, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı ortak vatanımızdır. Bu yurt toprağında budunsal kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gelişigüzel bireyin parça kadar hisse ve hakkı vardır. Zımnında vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan adına eksiksiz olarak bakıyoruz. Hizmet götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar beyninde banko ayrım yapılmasına cevaz etmedik, etmeyiz.”

SELIM Parti kendisine millete gitmek, hukukunu destek olmak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan buyurmak, avlu standartlarını yükseltmek amacıyla çalıştıklarını anlatan Kalem Erbabı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, açık oturum alanda çelimli bir katışıksızlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, siyasa kurumuna musallat olmuş vesayetçi yapıları bir bir ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Tabii ki Türkiye’de hemencecik çabukça rastgele 10 yılda bire bir tezahür fail bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en son darbeyi dahi ermiş milletimizle birlikte Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam ezanı başlayan darbeyi sabah olmadan yapan tıpkı milletiz. Devlete musallat olmuş vesayetçi yapıları temizledik. Sosyal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Bazen insanların giyim tarzı şu ya dahi bu münazaayla ya de konuşma dili bakımından dışlandıkları süreçleri bile iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre yasa uğrunda denk olduğunu, seçkin vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan kıymet şekilde yararlanma hakkına sahip olduğunu kaydeden Musannif, SELIM Parti namına demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Muharrir, şöyle devam etti:

“Yıldırı örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’dahi etnik esas vurgusu ayırmak aracılığıyla hareketinin temelini teşkil eylemek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile güçlü tıpkısı saffet yaptık. Zaman yıldırı örgütü Türkiye’da icrai faaliyette bulunan ayrımsız siyasi parti üzerinde tıpkı anlamda vesayetçi tıpkısı ağırlık vurgulamaktadır. Dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin mahsus sorunlarının aşılması üzerine yüksek tıpkısı bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Alelhusus Diyarbakır’bile kıvrak insanlarımız hep birlikte o alanları hesaplı ayrımsız biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini kontak ve bütünlüğümüzü hangi kadar bulunmaz, dirimsel derecede heybetli olduğunu değerlendirmek vasıtasıyla adımlarımızı atmak hepimiz için yarayışlı ve zaruridir.”

Demokrasinin yeryüzü koskocaman aracının siyasal partiler, siyasetin de yeryüzü cesim ölçüm zamanının seçimler olduğunu dile getiren Müellif, Türkiye’nin 2023 seçimlerine hızlı bire bir şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda koca olduğunu kaydeden Yazıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından sonra milletimizin sunu kıymetli kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının sonuç seçimidir 2023. Gene 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının üstelik önceki seçimidir. Bu anlamda tarihî önemi var. Elbette kim icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve çözüm sağlanması itibarıyla de harika ve tam kadrolara görev yüklemek mukteza. 2023 seçimlerine akıllıca giderken millet yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda dahi milletimizin karşısına çıkacak yer donanımlı DOĞRU Fırka ve Halk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin büyük aynı mevki olduğunu, sunu iri zenginliklerinin el birliği olduğunu belirten Musannif, Türkiye’nin tek sorununu konu arkasına bırakmadıklarını, halının dibine ayrılma etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Musannif, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hanay pahalılığı, enflasyon dediğimiz bu azgın bela ile savaş ika üzerine ayrımsız taraftan gerekli önlemler alınıyor ayrımsız taraftan de para şişkinliği dolayısıyla satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar ilave katkı temin etmek aracılığıyla sağlamlaştırma ediyoruz. İki kademeli benzeri mücadelemiz var.”

Yazar, tıpkısı gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel bir af ya da yürütüm düzenlemesiyle ilgilendiren mesai var mı?” sorusunu “Bire Bir af yahut yürütüm düzenlemesi bahis konusu değil, kesin.” ifadelerini kullandı.

DÜRÜST Tümen İl Başkanı Muhammet Mukaddes Aydın’ın üstelik enformasyon yaptığı programa, AK Fırka Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Kağan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Inmeli, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Saylav Feyzi Berdibek, Siirt Mebus Osman Harabelik, Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Saylav Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, DÜRÜST Öğür MKYK üyeleri Alaattin Parlak, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Sağlam Külünk, Senet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri mütenevvi ziyaretlerde düşmek için kentin 17 ilçesine akıntı etti.Share: