Yalova evcil haberleri | Asker arkadaşları, 7. buluşmayı Harlek Termal Otel’de gerçekleştirdi

Kayseri Gelgel İndirme Liva Komutanlığı Alarga Atlama ve İkmal Hane Komutanlığı’nda 1982-1983 yıllarında vatani görevlerini fail askerler, Kütahya ayrımsız araya geldi.

Asker arkadaşları, eşleriyle alay malay terhislerinden 40 yıl sonradan 7. buluşmayı Ilıca Harlek Termal Otel’birlikte gerçekleştirdiler. 1962-3 tertip paraşütçü komando er er ihvan, bir vatani görevleri yaptıkları yıllardaki kabil toplanma yapıp komutanlarına tekmil verdiler.

Buluşma etkinliğini birleştirme fail Kütahyalı Adnan Bahadır, yıllar sonra 7. sefer tıpkısı araya gelmenin hem heyecanı hem üstelik mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Batur, “Adeta 40 sene öncesini yeniden yaşadık. Bu kavuşma geleneğini doğacak yıllarda birlikte devam ettireceğiz” dedi.

O gün gedikli olan Mustafa Gödren, “Buluşmalarda eskileri hatırlayıp adeta gençleşiyoruz. Bütünü berceste kişiydi” ifadelerini kullandı.

Harlek Termal Otel Müdürü Açık Deniz Umur, ” Türkiye’nin dört bir yanı sıra hayatiyetli 1962-3 dizgi askerleri otelimizde ağırlamaktan serencam mertebe kıvançlı kaldık. Kendilerine bildirme gür hizmeti sunmanın gayreti içinde olduk. Güzel ve hassas bir telaki oldu. Er rüfeka ve eşlerinin otelimizden memnun kaldıklarını tabir etmeleri bizleri ayrıca sevindirmiştir” diye konuştu. – KÜTAHYA

Share: