Veli Ağbaba: “Anadolu’da ‘Bal Tutan Parmağını Yer’ Diyerek Atasözü Var. Bunlar Bırakın Parmağı Arıyı Yemişler”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ege Ağbaba, Sedat Peker’in vergi iddialarıyla ilişkin “Maalesef ‘Bal markajcı parmağını yer’ diyerek Anadolu’de ızdırap ayrımsız atasözümüz var. Bunlar bırakın parmağı kolu yemişler, başkaca bal yapan arıyı yemişler bunlar. Sunu domestik, genişlik milli, bildirme muhafazakar dönemde Türkiye dünyada idrak ve yolsuzluğun olduğu devlet yerine karşımıza çıkmaya bitmeme ediyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Iye Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Sedat Peker’in “alacak” iddialarına değindi. Ağbaba, şunları ifade etti:

“Rastgele taraftan ufunet akıyor. Ahlaksızlığın, namussuzluğun boyutlarına değme dönme yıpranmamış şeyler ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Sedat Peker’in açıklamaları var. Elan önceki Türkiye’dahi hala cesaretle gazetecilik işleyen insanların devletteki çarkların zahir döndüğüne ilişkin açıklamaları var. Biliyorsunuz sonuç iki yıldan beri Türkiye adeta bir çeteye tasdik reşit durumda. Bire Bir mafya organizasyonu ile Türkiye yönetiliyor.

Bu pisliğin, ahlaksızlığın geçtiği kavuşum ucu bütün saraya çıkıyor. Sarayın danışmanları, SPK Başkanı, milletvekilleri, siyasetçiler. Görüyorsunuz, izliyorsunuz. Serencam idrak çarkında, bozuk SPK Başkanı Mehabetli Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhur Reisi Danışmanı Serkan Tarhanoğlu, TOBB Üyesi Sıhhatli Orakçı çıkıyor. Bu SPK Başkanı, biliyorsunuz Asyabank’ın 16 yıl yöneticiliğini yapıyor. Asyabank’a para yatıranların meslekten ihraç edilip, tutuklandığı bire bir dönemde bu âdem 16 sene Bankasya’nın umumi müdürlüğünü yapıyor, çabukça terfian önceki Halk Bankası ve henüz bilahare SPK Başkanı oluyor. Burada anormal algı çarkının döndüğü argüman ediliyor. Kardeşi üzerinden ara bulucu yapılarak, kazanç alındığını gözle görüyoruz.

Bu hanımefendi, eşinden metrukiyet davası açıyor. 2,5 milyon dolar, eşine verdiği parayı istiyor. Nereden kazandı o parayı belli değil. Maalesef Türkiye’de sodyum klorür derme çatma, devletin çivisi eski durumda. Kızıl ihvan, bunlar yapılıyor. Hırsızlık var mı, var. Pafta var mı, var. Alacak var mı, var. Usulsüzlük var mı, var. Ama bunların hepsinin pekâlâ durdurmak istiyorlar? Mübarek değerlerimizi kullanarak kapatmak istiyorlar. Kur’an’ı kullanıyorlar. Bayrağı kullanıyorlar, vatanı, ezanı kullanıyorlar. O kadar leke ortaya çıkıntı, ‘Bayrak inmez, ezan susmaz, vatan bölünmez’ diyorlar. Bu büyüklüğünde alçaklığı, namussuzluğun olduğunu ve yaşandığını herhalde tarih yazmadı. Bütün pisliklerini kutsallarımız ile bloke etmek istiyorlar. Hırsızlık yapmışsın, sen bayrağı illet kullanıyorsun? Kir yapmışsın, bayrağı illet kullanıyorsun.

Sezgin Yağmur Korkmaz meselesinden başlayarak, Türkiye maalesef birçok şeyini kaybetti. Bildirme nazik kaybetmiş olduğu molekül, ülkeyi yönetenlerin hicap duygusu bulunmayan.

“NAMUSSUZLUKLARININ ÜZERİNİ ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Saraydan hala açıklama bulunmayan. Rastgele dolaşma ‘cehape, cehape’ diyen beylerden izah namevcut. Şarkıcı Gülşen’i tutuklayanlar, bununla ait etap atmış beyinler, diyanet, iman ve vatanla zat ahlaksızlıklarının, namussuzluklarının üzerini örtmeye çalışıyorlar.

“ARIYI YEMİŞLER”

Maalesef ‘Bal markajcı parmağını yer’ diye niteleyerek Anadolu’da yara benzeri atasözümüz var. Bunlar bırakın parmağı kolu yemişler, hassaten bal yapan arıyı yemişler bunlar. Yer yerli, genişlik milli, yer muhafazakar dönemde Türkiye dünyada algı ve yolsuzluğun olduğu devlet olarak karşımıza çıkmaya bitmeme ediyor.

Soruşturma var mı, namevcut mu? Için kaset olduğu sav edilen birisi, saray danışmanı ne yapıyor? Sağlık sorunları sebebiyle çekilme ediyor. Bu ricat ile kapatılacak aynı konu değil. Keşki elden bu saray danışmanı olsa. Saraydaki danışmanların birçoğu mülk ile hisse senedi takibi yapıyor. Dünyada ne büyüklüğünde kaltaban, hırsız, hilekâr varsa Türkiye’ye geliyor. Türkiye’üstelik bu siyasetçilerin koruması altına giriyor.”

İSMAİL KAHRAMAN’A “MECZUP” ÇIKIŞI

Ağbaba, şehirlerin halas günlerinin kutlanmasına alın olduğunu açıklayan çarkıt TBMM Başkanı İsmail Alp amacıyla ‘meczup’ nitelemesinde bulunarak şöyle dedi:

“Bu İsmail Kahraman’ın bugünleri kutlamaması normal. Zira Kuvayi Milliyeciler, Atatürk düşmanla savaşırken mermi atarken bunun dedeleri İngiliz mandasına eksiltmek üzere uğraşıyorlardı. İsmail Kahraman ve şürekası tıpkısı tek kurşun atmadı. İnsan utanıyor. 9 Eylül’ün kutlanmasından, İzmir’in kurtulmasından sen sebep rahatsız oluyorsun? Bunların anılmış tıpkısı fesli Anormal Kadirleri vardı. Bunların hocası o. Hocası ne diyordu ‘Keşke Palikarya kazansaydı de hakeza olmasaydı’. Bunlar ‘Keşki Yunan kazansaydı’ diyenlerin çocukları. Bunların hocası bu. Tıpkı kayırıcı Halas Savaşı’ndan ne rahatsız evet? Ayrımsız âdem Balıkesir, Bursa, Eskişehir’in kurtuluşundan münasebet tasalı evet, ayrımsız insan İzmir’in kurtuluşundan niçin tasalı evet? Erinçsiz olmalarının sebebi bu. Bu beyefendi, Amerika’nın 6’ncı filosu geldiği zaman solcu gençler alın çıkarken, bu 6’ncı filonun uğrunda secde eden takımdandır. Bu idrak maalesef Türkiye’yi yönetmen anlayıştır.”

“GETİRSİNLER SANDIĞI DERSİNİ ALSIN”

Ağbaba, erken seçim iddialarına ilgili bile şunları belirtti:

“Ayrımsız yazar var, AKP’nin sözcüsü. AKP özlük söyleyemeyince ona yazdırıyor. AKP’nin MYK’sı sonrası erken seçme olacağına dair bir şeyler söylüyor. Ne devir istiyorlarsa er seçime partimiz da amade, ittifakımız de hazır. Hodri düz diyoruz, getirsinler sandığı bütün dersini alsın. Bunlar tabiatıyla Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, uymazlık lideriyken iktidardan aşkın aksiyon yapıyor. 3600’ü, taşerona kadroyu yaptı, deminden EYT’yi yapacaklar, gençlerin KYK faizlerini sildi. Buradan çiftçilerimize seslenelim: Tarım Kredi Kooperatiflerine, Ziraat Bankası’na borcunuz varsa faizlerini ödemeyin, geldiğimiz aktarılma sileceğiz. Esnafımıza sesleniyoruz, esnafımızın üstelik hem itimat kooperatiflerine hem bankalara olan faizlerini sileceğimizi terennüm etmek istiyoruz.”Share: