Mahmul bastırdı! Bandırma-Bursa Otoyolu kilitlendi

Hava Bilgisi aracılığıyla yapılan zerrin kodlu uyarıda bugün Bursa’da akva gök ses boğanak beklendiği belirtilerek, “Şappadak hâkim, taşkın, saika, yerli komple yağışı, gücük süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın tetik olunmalıdır” denildi.

DOLU NEDENİYLE TRAFİK EĞLEŞME NOKTASINA GELDİ

Uyarının peşi sıra bugün kentte enerjik olan yağmur, hayatı damla etti. Bandırma-Bursa Karayolu’nda vasıta sürücüleri el anlar yaşadı. Ansız bastıran yağmur ve meşbu yağışı gidiş geliş akışını karşıt etkilerken, vesait yolda ilerlemekte etki çekti. Vatandaşların almaç ile görüntülediği o anlarda yerlerin meşgul yağışı cihetiyle beyazladığı görüldü.

TERMİNALİN ÇATISI ÇÖKTÜ

Aniden bastıran bora yağışın sele dönüştüğü şehirde, art arda gök gürlemesi ve şimşekler çaktı. Yoğun yağış sebebiyle Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yolcular ağırlık anlar yaşadı. Saika düşmesi sonucu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin çatısı çöktü. Olayda gelişigüzel kimesne yaralanmazken, 3 açacak çöken çatının altında kaldı.

15 DAKİKADA 27 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgilere bakarak, bölgeye 15 dakikada 27 kilo yağış düştü. Şehirde bire bir çokça noktada ağaçlar fırtına cihetiyle yıkıldı. Osmangazi ilçesi İstanbul yolu üzerindeki mahalleler sağanaktan etkilendi. Format Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde bile caddeler göle döndü. Şehir merkezinde vahim gidiş geliş oluştu. Asuman ses boğanak yağışın tıpkı saat boyunca canlı olduğu belirtildi.

DENİZ VE KIYI BİRLEŞTİ

Şiddetli yağıştan en çokça etkilenen yerlerden biri olan Mudanya’da deniz ve yan birleşti. Sokaklar bahir seviyesinin yükselmesiyle alay malay suyla doldu. Bölgeden mevrut görüntüler durumun vahametini gözler önüne seriyor.

İşte bölgeden görüntüler:



Share: