Van haberleri! Tohum Otizm Vakfı’nın 154. hususi yetişek sınıfı Van Erciş’te açıldı

Sulp Otizm Vakfınca, özel eğitim bilimi derslik donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’nda özel eğitim bilimi sınıfının gereç donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya bakarak, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocuklar ve gençlerin, tek çareleri olan eğitime ulaşmalarını tedarik etmek, çağcıl sosyete koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik gereksinimlerini durdurmak ve ihtiyacı olan izzet okullarına malzeme desteği sunmak amacıyla yürütülen projeyle malzeme donatılan özel yetişek sınıflarına aynı yenisi daha eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle materyal donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü aksiyon birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Evlat Içe Yöneliklik Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel eğitim sınıflarının ülküsel ağıl getirilmesi için hayata geçirilen Derslik Donanımı Projesi kapsamında bugüne büyüklüğünde İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 özel terbiye sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik hususi eğitimler verildi.

Share: