Twitter bilançosunu açıkladı

Twitter, bu yılın ev-mart dönemine ilişik bilançosunu açıkladı.

Buna göre, şirketin bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiği gelir sabık yılın ayrımsız dönemine kıyasla yüzde 16 artarak 1,2 bilyon dolara yükseldi. Şirket, 2021’in ocak-mart döneminde 1,03 bilyon dolar dirimlik elde etmişti.

Twitter’ın bu yılın önceki 3 ayındaki reklam geliri da 2021’in benzeri dönemine göre yüzdelik 23 artarak 1,1 bilyon dolara artık. Şeriklik, sabık yılın ilk çeyreğinde 898,8 milyon dolar reklam geliri açıklamıştı.

Şirketin yılın önce çeyreğinde elde ettiği kesin kar ise 513,3 milyon dolar oldu. Twitter, 2021’in ilk çeyreğinde üstelik tahminî 68 milyon dolarlık kar açıklamıştı.

Twitter’ın bu yılın önceki çeyreğindeki günce averaj etkin kullanıcı sayısı de geçen yılın ayrımsız dönemine bakarak yaklaşık yüzde 15,9 artarak 229 milyona ulaştı.

Şirketten yapılan açıklamada, Twitter’ın Elon Musk aracılığıyla satın alma süreci göz önüne alınarak ileriye dönük seçkin yönlendirme sağlanmayacağı ve ilkin belirtilen amaç ve görünüme ilişkin beklentilerin ise et kafalı çekildiği belirtildi.

Tesla ve SpaceX’in Peş Yöneticisi Elon Musk’ın hafta başında toplumsal medya şirketi Twitter’ı kısaca 44 milyar dolara satın ahzetmek amacıyla anlaşmaya vardığı duyurulmuştu. mübayaa işleminin tamamlanmasının peşi sıra Twitter’ın hususi benzeri müşareket haline geleceği bildirilmişti.

Twitter hamlesi Tesla’yı vurdu

 

Twitter’de eskimemiş dönem: Musk’ın değiştirmesi beklenen 5 husus!

 

Twitter’ın satılması genişlik çokça onları sevindirdi!

 

Musk’ın Twitter hamlesi iri curcunalı getirdi

 

Share: