Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi

Mağaza: Pervin ve Spor Etkinlik

Hakemler: Erşan Kartal, Alper Altuğ Köselerli, Tolga Edis

Fenerbahçe Beko: Motley 22, Metecan Birsen 2, Hayes Davis 12, Guduric 4, Calathes 7, Şehmus Hazer 2, Wilbekin 27, İsmet Akpınar, Tarık Biberoviç, Samet Geyik, Melih Mahmutoğlu 17, Booker 7

Bulak Karşıyaka: Jaylon Marcus Brown 8, Kuzminskas 15, Astacio 18, Vittorio Brown 12, Kenan Sipahi 14, McCollum 17, Büyük Aka Sulh, Berkan Durmaz 4, Thomas Akyazılı, Dusan Cantekin, Sap Celep

1. Gün: 18-26

Devre: 49-49

3. Ahit: 83-66

5 faulle çıkanlar: 32.52 Vittorio Brown, 38.29 Jaylon Marcus Brown (Bulak Karşıyaka)

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nin 5. hafta kapanış maçında Fenerbahçe Beko, konuk ettiği Pınar Karşıyaka’yı 100-88 mağlup etti.

Karşılaşmaya mihman İzmir ekibi, Jaylon Marcus Brown ve Astacio’nun bulduğu basketlerle deli dolu başladı ve evvel üç dakikada 7 sayılık (2-9) ayırt yakaladı. Henüz sonra Motley, Guduric ve Calathes’la sayılarla üreten Fenerbançe Beko, 5. dakikada 12-11 öne geçti. Serencam bölümde McCollum, Jaylon Marcus Brown ve Vittorio Brown’un üçlükleriyle üstünlüğü tekrar ele geçiren Pınar Karşıyaka, geçmiş periyodu 8 sayı farkla faik tamamladı: 18-26.

İkinci periyoda soluk-lacivertli kol çabuk başladı. Melih Mahmutoğlu’nun çalışkan oyunuyla farkı kapatan Fenerbahçe Beko, devre bitimine 5.5 zaman kaldığında 5 sayılık üstünlük yakaladı: 35-30. Çeyreğin akıbet bölümü ise büyük bire bir çekişmeye fon oldu ve sayı tabelasında kazanım sonsuz halk değiştirdi. İzmir ekibi, bitime 1 an kaldığında 5 değişik avantaj yakalayan solgun-lacivertlilere Kenan Sipahi ile McCollum’un sayılarıyla karşılık verdi. Devreye 49-49 beraberlikle girildi.

Maçın üçüncü periyodunda Fenerbahçe Beko, hareketli aynı oyun sergileyip, rakibiyle farkı açtı. Özellikle Wilbekin’in üçlükleri ve Hayes Davis’in sayılarıyla evvel 5 dakikalık bölümde karşılaşmadaki sunu erdemli farklı (16) yakalayan zerrin-lacivertliler, bu üstünlüğünü çeyrek altın sonuna büyüklüğünde sürdürdü. Bu çeyrekte, gelişigüzel iki ekibe dahi sportmenlik dışı ve teknik fauller çalındı, oyuncular beyninde sürtüşmeler yaşandı. Üçüncü çeyrek altın, 17 sayılık fark bulan Fenerbahçe Beko’nun 83-66 üstünlüğüyle bitti.

Sonuç periyotta sülale sahibi grup, oyun ve skor üstünlüğünü korudu. Wilbekin ile Melih Mahmutoğlu’nun etken oyunuyla farkı koşa hanelerin altına düşürmeyen ve 100 kopya bulan Fenerbahçe Beko, rakibi Bulak Karşıyaka’yı 12 kopya farkla, 100-88 yenik etti.

Share: